مدیران کهگیلویه و بویراحمد زمینه بهبود وضعیت اقتصادی مردم را  فراهم کنند

یاسوج- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: متولیان امر و مدیران اجرایی این استان زمینه بهبود روزافزون وضعیت اقتصادی، معیشتی و رفاهی مردم استان را فراهم کنند.

به گزارش ایرنا، احد جمالی روز چهارشنبه در یادواره شهدای دولت در یاسوج اظهار داشت: چنین امر مهمی با توجه به غنی بودن کهگیلویه و بویراحمد از نظر نیروی انسانی و داشتن ظرفیت ها و منابع خدادادی متعدد قابل تحقق است.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر رونق تولید و خودکفایی اقتصادی، افزود: یکی از راهکارهای مهم برای دستیابی به این هدف توجه هر چه بیشتر به اقتصاد دانش بنیان در کشور و کهگیلویه و بویراحمد است.  

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تاکنون اقدام های ارزنده ای در کشور و این استان برای ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان آغاز شده که آثار مثبت آن نیز در آینده نمایان خواهد شد.

جمالی عنوان کرد: اقتصاد دانش بنیان می تواند نقش بسزایی در رشد و اعتلای اقتصادی کشور و کهگیلویه و بویراحمد داشته باشد.

وی ابراز داشت: اتکا و وابستگی اقتصاد کشور به نفت و دیگر انرژی های فسیلی باید به تدریج کاهش یافته و به حداقل ممکن برسد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: این ۲ شهید الگوهای مناسبی برای مدیران اجرایی و کارکنان نهادهای دولتی کشور هستند.

جمالی اظهار داشت: برخی ویژگی های برجسته شهیدان رجایی و باهنر شامل ساده زیستی، خدمت رسانی صادقانه و خالصانه به مردم، پاکدستی، مخالفت با اشرافی گری و پرهیز از تجملات است. 

وی افزود: امید است که این ویژگی ها بیش از پیش در مدیران اجرایی و کارکنان نهادهای دولتی کشور متجلی شود.

جمالی بیان کرد: اقتدار و عظمت فعلی ایران اسلامی به برکت خون شهدا و رشادت های مثال زدنی رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس است و باید مردم و مسئولان اجرایی در تمامی ابعاد زندگی خود به شهدا تأسی کنند.   

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: برگزاری یادواره شهدا به عنوان یک سنت حسنه و اقدام ارزشمند در کشور و این استان تلنگری برای تلاش هر چه بیشتر در زمینه الگوگیری از شهدا و تداوم راه آنان است.

سردار حمید خرمدل اظهار داشت: خون شهدا آثار و برکات متعددی داشته که از مهمترین آنها می توان به مقاومت و ایستادگی ملت ایران مقابل دشمنان، افزایش وحدت و انسجام ملی و ترویج روحیه جهاد، ایثار و شهادت بین مردم اشاره کرد.

وی افزود: یکی از نمونه های بارز اتحاد و همبستگی تحسین برانگیز ملت ایران حضور گسترده آنان در صحنه پس از اعلام تروریست بودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و محکومیت این اقدام ناپسند است.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به لزوم عمل کردن مردم و مسئولان اجرایی به وصایای شهیدان، بیان کرد: خواسته های اصلی شهدا که در وصیت نامه های آنان نیز بیان شده شامل ولایتمداری، اقامه نماز اول وقت، حفظ حجاب و عفاف و عمل به فرایض امر به معروف و نهی از منکر است.

سردار خرمدل عنوان کرد: گام دوم انقلاب و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است و باید همگان برای تحقق مطلوب آن تلاش و اقدام کنند.

۷۵۳۵/۱۶۶۲    

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =