استاندار ایلام: ۵۰ درصد اعتبارات سیل تخصیص یافت

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: ۵۰ درصد از ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده برای جبران خسارت های ناشی از سیل فرودین ماه استان تخصیص یافته است.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی عصر چهارشنبه در نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و ستاد ویژه اربعین استان ایلام با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: دولت برای تملک دارایی اراضی پایین دست سد سیمره در کوهدشت و عرب رودبار نزدیک به ۶۳۰ میلیارد ریال ابلاغ کرده است.

وی افزود: در جریان سیل دولت، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان‌، سپاه و دیگر نهادهای کشور برای جبران خسارت های سیل استان وارد کار شدند.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: با وجود پیشگیری ها، تمهیدات و امدادرسانی های به موقع اما باز هم حجم خسارات های وارده به استان ایلام‌ در زیربخش های مختلف زیاد بود.

وی با بیان اینکه استان در زیربخش های عمرانی، تاسیساتی،‌ زیربنایی و زیرساخت، کشاورزی، مسکونی و تجاری خسارات زیادی را متحمل شد، تاکید کرد: بعد از فروکش کردن بحران سیل بررسی حجم خسارات و ثبت آن در سامانه تعریف شده دولت برای پرداخت خسارت ها تسریع یافت و پیگیری ها برای پرداخت به موقع خسارات به مناطق سیل زده ادامه دارد.

وی در مورد اربعین نیز گفت: امسال با توجه به اینکه روادید بین ایران و عراق برداشته شده است پیش بینی می شود جمعیتی بین چهار تا پنج میلیون نفر برای سفر به عتبات عالیات و حضور در همایش بزرگ اربعین از مرز مهران و استان ایلام تردد کنند.

وی افزود: مرز مهران به واسطه نزدیکی به شهرهای عراق و نیز امنیت همواره از مقاصد اصلی زائران بوده و پذیرش حجم زیاد زائران نیازمند تقویت زیرساخت های استان است.

وی یادآور شد: همچنین ایحاد و توسعه امکانات رفاهی از جمله سایه بان ها برای حفاظت زائران از گرما یا باران، افزایش چشمه های سرویس بهداشتی و حمام، احداث جاده و کمربندی... از جمله پروژه های زیرساختی اربعین در استان ایلام است.

به گزارش ایرنا، شرکت در نشست های قرارگاه سیل و اربعین، انجمن های مردم نهاد، مجمع سلامت استان، جشنواره شهید رجایی، افتتاح یا کلنگ زنی پروژه های مختلف هفته دولت از جمله برنامه های سفر ۲ روزه سفر معاون پارلمانی رئیس جمهور به استان ایلام است.

7172/6034

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =