۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۰
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83456148
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰ شهر استان کرمان در طرح ملی مسکن قرار دارند

کرمان - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تحقیقات حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن کشور گفت: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ تعداد ۱۳ هزار و ۷۰۰ خانوار در استان کرمان مسکن ندارند که طبق سهمیه بندی ۷۰ شهر از این دیار با دو هزار واحد در طرح ملی مسکن قرار دارند.

به گزارش ایرنا، اباذر جابری روز چهارشنبه در آیین رونمایی از سامانه طرح اقدام ملی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در  کرمان افزود: بنیاد مسکن متولی ساخت ۱۰۰ هزار واحد از ۴۰۰ هزار واحد اقدام ملی است و از امروز به صورت عملیاتی ثبت نام این طرح در کرمان به عنوان استان پایلوت آغاز شده است.

وی با تاکید بر اطلاع رسانی به همه مردم در رابطه با طرح اقدام ملی گفت:  فرصت ثبت نام برای طرح اقدام ملی در استان کرمان تنها ۵ روز است که مردم می توانند با مراجعه به سامانه آباد بنیاد مسکن در این طرح ملی نام نویسی کنند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تحقیقات حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن کشور افزود: برای جلوگیری از مشکلات و خطای سرور، ثبت نام هر استان  به صورت جداگانه قرار داده شده   که استان کرمان اولین استان انتخابی بوده است.

جابری در ادامه با توجه به درخواست بنیاد مسکن در زمستان سال گذشته گفت: نظر به  ظرفیت کاری و برنامه ها، پیشنهاد طرح ۱۰۰ هزار واحد را در قالب برنامه ۴۰۰ هزار واحد مسکن وزارت راه ارائه داده ایم که محدوده فعالیت با اولویت قرار دادن شهرهای زیر یکصد هزار واحد بوده است.

این مسئول همچنین گفت: برنامه ما در کشور برای فاقدین مسکن، سرپرست خانوار یا افراد متاهل است که می توانند نسبت به ثبت نام با شرط سکونت پنج سال در این طرح  اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه مبنای طرح بر اساس مشارکت مردم است گفت: آن دسته از فاقدین مسکن که زمین دارند می توانند با گرفتن تسهیلات در زمین خودشان مسکن بسازند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تحقیقات حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن کشور در ادامه تسهیلات ۷۵ میلیون تومانی ساخت را برای افرادی که دارای زمین هستند عنوان کرد و گفت: این تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد برای دوره مشارکت مدنی پرداخت می شود  و متقاضیان باید توان بازپرداخت اقساط تسهیلات را با مبلغ اقساط که از یک و نیم میلیون تومان آغاز می شود را داشته باشند.

جابری همچنین گفت: این طرح برای اقشار متوسط جامعه تعریف شده و برای دو دهک پایین جامعه متولیان و سازمان های حمایتی بحث مسکن را انجام می دهند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی مسکن شهری بنیاد مسکن کشور با اشاره به  یک هزار و ۲۲۴ شهر که در حوزه فعالیت بنیاد مسکن است گفت:  براساس محاسبات شاخص امید به تملک مسکن وضعیت کرمان نسبت به سایر استان ها مناسب تر است و دو تا سه دهک متوسط استان ضرورت مداخله و کمک دارند.

وی همچنین با بیان اینکه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن ۱۰ درصد نیاز کشور را پوشش می دهد گفت: زمان اجرای طرح دو ساله است و براساس زمان بندی، پایش پیش می رویم.

۹۸۸۹ / ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =