تکاپوی تیم فوتسال ارژن شیراز برای فرار از قعر جدول

شیراز- ایرنا- تیم ارژن شیراز برای فرار از قعر جدول در رقابت‌های فوتسال برتر باشگاه‌های ایران به مصاف تیم فرش‌ آرا مشهد که در رده سوم جدول قرار دارد، می‌رود.

این بازی که هشتم شهریورماه جاری از هفته سوم این دیدارها در سالن شهید ابوالفتحی شیراز برگزار می شود، برای شاگردان حمیدرضا کمالی سرمربی ارژن از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که این تیم در این دوره از لیگ پس از گذشت  ۹ هفته هنوز نتوانسته امتیازهای خوبی کسب و خطر سقوط آنها را تهدید می کند.

تیم فوتسال ارژن شیراز تنها نماینده استان فارس در لیگ برتر است که سابقه زیادی هم در فوتسال کشور دارد اما  همه ساله با مشکلات مالی زیادی مواجه و بارها نیز زمزمه واگذاری این تیم به گوش رسیده است.

این تیم در لیگ برتر امسال تا حدود ۲۰ روز مانده به آغاز مسابقات تکلیفش مشخص نشده بود که این زمان به هیچ عنوان برای آماده سازی تیمی که می خواهد در لیگ برتر بازی کند، کافی نیست.

با این حال این تیم در لیگ برتر ماندگار شد اما به دلیل مشکلات اقتصادی که کارخانه لبنیات ارژن شیراز دارد، سرمربی این تیم نتوانست بازیکنان مطرح خود را حفظ کند و مجبور شد با بازیکنان جوان در مسابقات شرکت کند که نمی توان انتظار معجزه از آنها داشت.

با این وضعیت که ارژن دارد اگر شاگردان حمیدرضا کمالی بتوانند این تیم را در لیگ برتر حفظ کنند دست به کار بزرگی زده اند چرا که آنها با هیچ کدام از ۱۳ تیم شرکت کننده در لیگ برتر قابل قیاس نیستند.

 این تیم پس از انجام ۹ دیدار  ۲ برد، یک مساوی و ۶ باخت در کارنامه دارد، اگرچه بازیکنان خوب بازی می کنند اما در نهایت اسیر تجربه بازیکنان تیمهای حریفشان که در این  مسابقات خوب سرمایه‌گذاری کرده‌اند، می شوند.

چند صباحی است که نماینده شیراز هم برای حفظ سهمیه فارس در لیگ برتر شرکت می‌کند که باید برای این تیم قدیمی واقعا فکر اساسی کرد تا همه ساله دغدغه سقوط و یا عدم شرکت در مسابقات نداشته باشد.

حریف هفته دهم تیم ارژن، فرش آرای مشهد است که همه ساله با سرمایه گذاری خوب در لیگ برتر توانسته جز تیم های بالای جدول باشد و هم اینک هم با کسب چهار برد و سه مساوی و ۲ باخت با ۱۵ امتیاز در رده سوم جدول است و این امر بیانگر این است که مشهدی ها خوب حمایت می شوند.

اینکه فوتسال فارس به مانند فوتبالش حال و روز خوبی ندارد بارها با انتقاد کارشناسان همراه شده است که اوج سقوط فوتسال فارس سال۹۷ بود که سه تیم دسته یکی این استان به دسته دوم سقوط کردند و هیات فوتبال فارس پاسخگوی این ناکامی در برابر انتقادها نبود. 

قرار گرفتن تیم ارژن در قعر جدول به منزله این است که زنگ خطر برای این تیم ریشه دارد به صدا در آمده و این امیدواری وجود دارد تا فکری اساسی به حالش کنند و بعدها حسرت از دست رفتن این روزها را نخورند .

ناامید نیستیم

اما حمید رضا کمالی سرمربی این تیم که اعتقاد دارد بازگو کردن مشکلات تیمش فایده ندارد و تنها تمرکز بازیکنانش بهم می خورد، چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کار سختی در مسابقات لیگ داریم، اما ناامید نیستیم.

وی اضافه کرد: طی ۹ بازی برگزار شده تنها در ۲ دیدار خوب ظاهر نشدیم که آن هم در شروع فصل بود اما در سایر بازی ها نیز بازیکنانم خوب بازی کردند و تجربه مقابله با حریفان متمول و بازیکنان مطرح را ندارند.

کمالی گفت: باید تا نیم فصل مسابقات صبر کنیم و نمی توانیم تغییر خاصی در تیم به وجود آوریم .

سرمربی تیم ارژن در مورد دیدار این هفته تیمش مقابل فرش آرا مشهد نیز گفت: این تیم قدیمی سرمایه‌گذاری خوبی در لیگ برتر کرده است و با قرار گرفتن در رده سوم جدول بیانگر این است که خوب تدارک دیده اند.

وی گفت: همه تلاش بازیکنان ما این است تیم فرش آرا را شکست دهیم و امیدواریم با حمایت تماشاگران این اتفاق بیفتد اگرچه بازی سختی با آنها داریم .

کمالی اضافه کرد: میثم اینانلو بازیکن تیم ما از سوی سرمربی تیم ملی به اردوی جدید این تیم دعوت شده است.

دیدار تیم های ارژن شیراز و فرش آرا مشهد هشتم شهریورماه در ساعت ۱۸ در سالن شهید ابولفتحی شیراز برگزار می شود.

در مسابقات فوتسال برتر مردان ایران ۱۴ تیم حضور دارند و به صورت دوره ای با هم بازی خواهند کرد و در پایان، قهرمان این فصل به عنوان نماینده ایران در لیگ فوتسال جام باشگاه های آسیا شرکت خواهد کرد و ۲ تیم انتهای جدول هم راهی دسته یک لیگ فوتسال می شوند .

۹۶۰۰ / ۲۰۲۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha