کشاورزان برای ایجاد سامانه‌های نوین آبیاری تسهیلات ویژه می‌گیرند

تبریز- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه از ارائه تسهیلات ویژه به کشاورزان و باغداران برای تجهیز مزارع و باغات خود به سامانه‌های نوین آبیاری در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، مهدی مشایخی روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از آبیاری تحت فشار در روستای بداق بیگ از توابع بخش مرکزی با اعتبار ۵۴۲ میلیون ریال یارانه دولتی و ۴۶۲ میلیون ریال آورده شخصی، گفت: در سال جاری برای هر هکتار از مزارع جهت تجهیز به آبیاری بارانی ۸۵ میلیون ریال و برای آبیاری قطره ای ۱۳۰ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه آب به مساله ای جهانی تبدیل شده است، از کشاورزان خواست تا با استفاده از این فرصت و اخذ تسهیلات در نظر گرفته شده به بهترین نحو ممکن از آب بهره برداری کرده و مزارع و باغات خود را به شیوه های نوین آبیاری تجهیز کنند.

مشایخی استفاده از شیوه های نوین آبیاری در حوزه کشاورزی و باغداری را سبب کاهش مصرف آب، افزایش راندمان تولید و بهره وری و کاهش علفهای هرز، آفت و بیماری در محصولات عنوان کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میانه با بیان اینکه شاید در سال آتی شاهد چنین فرصت هایی نباشیم به کشاورزان تاکید کرد از این فرصت بدست آمده نهایت بهره را ببرند.

۷۲۳۱/۳۰۷۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =