شرکت های دانش بنیان نیازمند اعتماد نظام اداری و اجرایی هستند

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: رونق فعالیت شرکت‌های دانش بنیان نیازمند اعتماد نظام اداری به نسل جوان است.

عبدالکریم گراوند روز چهارشنبه در نشست با فعالان شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهر افزود: در این حوزه مشاهده شده با وجود تولیدی که توسط شرکت‌های دانش بنیان شکل گرفته همچنان نگاه‌ها به سمت تامین محصول‌های خارجی است.

وی بیان کرد: اعتماد سازی بین نخبگان، شرکت‌ها، دستگاه اجرایی و اداری گام بزرگی است که معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با هدف تقویت ارتباط این مجموعه و رسیدن به وضعیت مطلوب گام‌های موثری برداشتند.

گراوند ادامه داد: در کنار ظرفیت نیروی انسانی برخورداری از منابع عظیم خدادادی شرایطی فراهم آورده  که چنانچه این ظرفیت‌ها در کنار هم قرار گیرند و اعتماد سازی وجود داشته باشد می‌توان این برهه زمانی بعد از تاریخ انقلاب را به دوره زیبای دوران دفاع مقدس تبدیل کرد.

وی گفت: در زمان حاضر بیش از یکهزار نفر در شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهر مشغول به فعالیت هستند که وجود چنین ظرفیتی در استان نشان از رشد مطلوب این حوزه دارد براین اساس

ایجاد ناحیه فناورانه در بافت قدیم بوشهر و اینترنت اشیا در دانشگاه خلیج فارس مورد توجه قرار دارد.

وی یادآور شد: سند اقتصاد دانش بنیان استان مصوب و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده که در صورت تصویب می‌تواند ظرفیت جدیدی در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار دهد.

استاندار بوشهر ادامه داد: امید می‌رود زمینه توسعه استفاده از ظرفیت‌ شرکت‌های دانش بنیان در استان فراهم شود چرا که این ظرفیت کمک می کند از خام فروشی فاصله بگیریم و ارزش افزوده بیشتری ایجاد کنیم.

نماینده شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت:شرکت‌های دانش بنیان در استان بوشهر به‌خوبی پیشرفت و نهادینه شدند و توسعه این شرکت‌ها ضامن پایداری اقتصاد و

تحقق اقتصادی مقاومتی است.

حجت الاسلام عبدالحمید خدری افزود: اهتمام به شرکت‌های دانش بنیان در شرایط  تحریم عبور از این شرایط سخت را آسان‌تر می‌کند.

وی افزود: بازاریابی در حمایت از شرکت‌های  دانش بنیان مساله ای حائز اهمیت است و یک شرکت باید بصورت هدفمند در بحث بازاریابی تشکیل شود تا دغدغه‌ای در بازاریابی و فروش محصول

نداشته باشد وتحقق این مهم در بحث بازار ملی و صادرات می‌تواند دغدغه شرکت‌های  دانش بنیان را برطرف کند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سیستم آموزشی باید ارتباط بیشتری با شرکت‌های دانش بنیان ایجاد کند تا خلاقیت در این سیستم محقق شود.

خدری تاکید کرد: بحث تجارت الکترونیک در حوزه شرکت‌های دانش بنیان یکی از نیازهای مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =