بیمه شدگان بیمه سلامت ۱۹۰ میلیون بار به مراکز درمانی کشور مراجعه کردند

مشهد- ایرنا- بیمه شدگان زیر پوشش بیمه سلامت در کشور طی سال گذشته ۱۹۰ میلیون بار به مراکز درمانی مراجعه داشته اند.

 مدیر عامل بیمه سلامت ایران روز چهارشنبه در حاشیه همایش سراسری مدیران بیمه سلامت در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۸۵ درصد از بیمه شدگان بیمه سلامت در کشور رایگان خدمات رسانی می شوند که در قالب پنج صندوق بیمه ای نظیر کارکنان دولت و بیمه روستایی زیر پوشش هستند.
طاهر موهبتی افزود: هم اکنون ۴۴ هزار موسسه تشخیصی و درمانی شامل پزشکان، داروخانه ها، دندانپزشکان، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، مراکز پاراکلینیکی و سایر مراکز درمانی با بیمه سلامت قرار داد دارند.

وی با اشاره به اجرای طرح راهنمای بالینی توسط بیمه سلامت اظهار داشت: در حال حاضر ۴۷۰ راهنمای بالینی در حوزه تشخیص و درمان بیماری ها توسط بیمه سلامت در حال اجراست که دیگر بیمه ها آن را رعایت نمی کنند.
وی گفت: بر اساس راهنمایی بالینی به طور مثال امکان انجام ام.آر.آی از طریق پوشش بیمه ای  در کمتر از فاصله ۱۸۰ روز امکان پذیر نیست یا انجام سی.تی.اسکن و سونوگرافی با فاصله تعیین شده میسر است.
موهبتی افزود: عمل به راهنمای بالینی در حوزه سلامت که اکنون در دنیا نهادینه شده است مزایای بسیار در بر دارد و علاوه بر صیانت مالی و مدیریت هزینه ها، نقش مهمی در  درمان اصولی و ضابطه مند بیمار و جلوگیری از عوارض حاصل از خدمات اضافی و تحمیل شده به بیمار دارد.

مدیر عامل بیمه سلامت ایران ادامه داد: هم اکنون اجرای نسخ الکترونیکی توسط پزشکان طرف قرارداد با بیمه سلامت در ۱۵۰ شهر کشور در حال اجراست.
موهبتی گفت: استقرار سامانه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری  هم اکنون در ۳۰۰ بیمارستان کشور در حال اجراست که تا پایان امسال در تمام بیمارستان های دولتی کشور اجرا خواهد شد و پس از آن در بیمارستان های خصوصی عملیاتی می گردد.

همایش سراسری مدیران بیمه سلامت که روز چهارشنبه به میزبانی بیمه سلامت خراسان رضوی آغاز شد فردا به کار خود پایان می دهد.

۳۰۲۷/۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =