۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 754
کد خبر: 83456102
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانی: نقشه راه سازمان مدیریت بحران مبتنی بر قانون جدید تهیه شود

تهران-ایرنا- معاون هماهنگی وزارت کشور با تاکید بر این که نقشه راه سازمان مدیریت بحران مبتنی بر قانون جدید تهیه شود، گفت: سازمان مدیریت بحران باید پیشرو و هوشمند باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جلسه هماهنگی نحوه اجرای قانون جدید مدیریت بحران کشور امروز -چهارشنبه- با حضور معاون هماهنگی وزارت کشور و رئیس و معاونان سازمان مدیریت بحران در محل وزارت کشور برگزار شد.
سید سلمان سامانی  در این جلسه با بیان اینکه باید بر اساس محورهای مشخص، دو قانون قدیم و جدید مدیریت بحران کشور را مورد بررسی قرار دهیم، اظهارداشت: باید طبق این محورها تفاوتها، تشابهات و فرصت های موجود در قانون جدید را احصاء و مبتنی بر آنها نقشه راه سازمان مدیریت بحران را تدوین کرد.  
وی تصریح کرد: اقدامات لازم الاجرا که در قانون جدید مدیریت بحران پیش بینی شده است باید در یک جدول زمان بندی بر اساس توالی و ترتیب تهیه شود.
معاون هماهنگی وزارت کشور اضافه کرد: راه اندازی کمیته تهیه و تدوین دستورالعمل ها و اسناد حقوقی بر اساس زمان بندی، ایجاد ساختارهای جدید یا اصلاح ساختار موجود و تعامل با سایر دستگاه ها و پیگیری اقداماتی که بر عهده آنها قرار داده شده از جمله بخش های اقدامات لازم الاجرای این قانون به شمار می رود.
سامانی با بیان اینکه تمامی اقدامات منطبق بر قانون جدید مدیریت بحران کشور باید بر اصولی حاکم باشد، تاکید کرد: هویت بخشی به سازمان مدیریت بحران، پیشرو بودن این سازمان، همراه کردن افکار عمومی و استفاده از ظرفیت  سازمان های مردم نهاد، دانشگاه ها و رسانه ها و هوشمندسازی سازمان از جمله مواردی است که باید در اجرای قانون جدید مدیریت بحران مورد توجه قرار بگیرند.
قانون جدید سازمان مدیریت بحران روز گذشته توسط رئیس جمهوری به وزارت کشور ابلاغ شد که یک روز پس از آن جلسه هماهنگی نحوه اجرای این قانون توسط معاون هماهنگی وزارت کشور تشکیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =