پنج هزار فرصت شغلی تا پایان امسال در زنجان ایجاد می‌شود

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: حجم سرمایه گذاری طرح‌های در دست اجرا و قابل افتتاح این استان تا پایان امسال چهار هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان است که پنج هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

فتح الله حقیقی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح سالن همایش های بین المللی هلال احمر زنجان افزود: در شرایط امروزی همه قوا باید یکصدا باشند و ضرورت هماهنگی بین قوا امری اجتناب ناپذیر است و برای ارتقای مقوم های وحدت اعتماد مردم و رضایت، و مشارکت آنان بیش از گذشته  اهمیت دارد.

وی اظهار داشت: در هفته دولت امسال ۵۰۷ طرح در استان زنجان افتتاح می شود که نسبت به  مدت مشابه سال گذشته که ۷۳۷ طرح با رقم ۳۸۷ میلیارد تومان  بود،  ۳۱ درصد کاهش نشان می دهد، اما رقم  پروژه های امسال هزار و ۶۶ میلیارد تومان است،  هر چند کمیت طرح ها کاهش یافته اما رقم آنها به لحاظ سرمایه گذاری ۲.۸ برابر شده است.

این مسئول ادامه داد: در زمان حاضر هفت واحد تولیدی این استان امکان  افتتاح  آنها وجود داشت اما به دلیل تکمیل چرخه کامل آن با حجم سرمایه گذاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طی سال جاری افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: تمامی جلسات محوری این استان بصورت عملیاتی برگزار شده که نمود این مهم رفع موانع تولید بوده که در سایه همین اقدامات  هفت تولیدی بزرگ امسال افتتاح خواهد شد و ۲ واحد تولیدی که بالای ۱۰ سال   تعطیل شده بود  به مرحله افتتاح و چرخه تولید باز میگردد.

حقیقی خاطرنشان کرد: در راستای حوزه کشاورزی این استان نیز اقدامات خوبی انجام گرفته که دراین راستا بحث پرورش گوسفند، دام سبک  به تعداد ۶۰ راس که  در کشور و  منطقه بی نظیر است که اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد  که چرخه کاملی دارد و علاوه  بر آن ۲۵۰۰ هکتار زمین  کشاورزی زیر کشت گیاهان دارویی قرار خواهد گرفت که بخشی از این کار انجام گرفته و ما بقی نیز در حال انجام است.

این مسئول ادامه داد: طی سفر رئیس جمهوری در سال ۹۳ و یکی از مصوبات آن، اجرای آبیاری تحت فشارآبیاری نوین زمین های کشاورزی به میزان ۲۵ هزار هکتار بود که اکنون  ۱۱۹ هزار هکتار به پایان رسیده  و چهار هزار و ۵۰۰ هکتار نیز  در دست اجرا قرار دارد، و مابقی یکهزار و ۵۰۰ هکتار نیز تا پایان سال به سرانجام می رسد که در واقع این اقدام مهم دولت تحقق می یابد.

وی  با اشاره به اینکه شمار افرا دارای بیمه بیکاری استان در هفته دولت سال ۹۷، سه هزار و  ۱۱۰ نفر بود، اظهار داشت: این تعداد در هفته دولت امسال سه هزار و ۱۸۲ نفر رسیده و این موضوع با توجه به اینکه  ۷۲ نفر بیشتر شده، اما واحدهایی تعطیل نشده که شمار بیکاران افزایش دهد.

استاندار زنجان ادامه داد: شمار بیمه اجباری این استان در هفته دولت سال گذشته  نیز  ۱۰۹ هزار و ۱۸۴ نفر بود که این تعداد امروز  به ۱۱۲ هزار و ۱۰۵ نفر رسیده و به معنی ان است ۲ هزار و ۹۲۱ نفر بیمه اجباری شده اند، که توسط کار فرمایان بکارگیری شده و مشغول کار و تلاش هستند.

وی اضافه کرد: بر این مبنا از هفته دولت پارسال تا به اکنون در این استان پنج هزار به بازنشستگی نایل شدند و پنج هزار نفر جایگزین شده، به این معنی است که هفت هزار و ۹۲۱ نفر اشتغال مفید دارای پشتوانه بیمه ای  ایجاد شده است.

حقیقی افزود: تعداد کارگاههای فعال این استان طی هفته دولت سال گذشته  چیزی در حدود ۱۳ هزار و ۳۵۴ واحد بود  که اکنون این تعداد به ۱۴ هزار و ۹۹۳ کارگاه فعال  رسیده  که یکهزار و ۴۰۳ کارگاه به فعالیت ۲ باره خود بازگشته اند.

به گفته این مسئول، میزان تسهیلات پرداختی از هفته دولت ۹۶ تا ۹۷، بالغ بر ۵۴ هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال بود که اکنون این رقم از سال ۹۷ تا  کنون،   ۶۵ هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال  رسید  که ۲ هزار و ۵۵۲ میلیارد  ریال  با توجه به مشکلات اقتصادی نسبت به سالهای قبل بیشتر  پرداخت شده است.  

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =