۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۹
کد خبرنگار: 1410
کد خبر: 83456083
۰ نفر

برچسب‌ها

امتداد خیابان سرداران ارومیه بازگشایی نمی‌شود

ارومیه- ایرنا- شهردار ارومیه با اشاره به مخالفت شورای‌عالی شهرسازی با آزادسازی امتداد خیابان سرداران ارومیه گفت: امتداد این خیابان بازگشایی نمی‌شود.

محمد حضرت‌پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  بازگشایی امتداد خیابان سرداران به سمت کوی عارفیان و باکری یکی از مطالبات شهروندان ارومیه‌ای بود که این موضوع در اولویت های شهرداری و شورای شهر قرار گرفت ولی به‌دلیل قرار گرفتن این محدوده در بافت تاریخی شهر،  شورای عالی شهرسازی اجازه احداث خیابان در آن را نمی‌دهد.

وی ادامه داد: بنابر توافقی که در کمیسیون ماده ۵ صورت گرفته، در کوچه‌ها و خیابان‌های منتهی به سرداران در قالب ترمیم بافت فرسوده اقدامات عمرانی انجام می‌شود.

شهردار ارومیه گفت: ۷۹ درصد از بافت فرسوده این شهر را بافت تاریخی تشکیل می دهد که تنها کار قابل انجام در این حوزه، مرمت و بهسازی است.

حضرت پور افزود: ۴۱۷ هکتار از ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار مساحت شهر ارومیه در بافت فرسوده قرار دارد که از این میزان نیز ۳۳۰ هکتار را بافت تاریخی تشکیل می دهد.

وی با بیان اینکه فاز نخست کمربندی دوم شهر ارومیه تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود اظهار داشت: با بهره‌برداری از این فاز شاهد کاهش ۵۰ درصدی ترافیک در تقاطع مدرس خواهیم بود.

شهر ارومیه بزرگترین شهر آذربایجان غربی است که بیش از ۱۱ هزار هکتار مساحت دارد و طبق سرشماری سال ۹۵ بیش از ۷۳۰ هزار نفر در آن زندگی می کنند.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =