توسعه زیرساخت‌ها، رویکرد دولت در آذربایجان‌شرقی است

مراغه - ایرنا - معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف در استان گفت: توسعه زیرساخت@های اقتصادی و عمرانی رویکرد دولت تدبیر و امید در استان است.

به گزارش ایرنا، علیار راستگو روز چهارشنبه در آیین کلنگ زنی طرح های هفته دولت در مراغه افزود: سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به این استان در مرداد ماه سال جاری منشا خدمات بزرگ و طرح های مناسب بود.
وی ادامه داد: در این سفر، یک هزار و ۸۲۷ طرح با ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار بهره برداری و کلنگ زنی شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در هفته دولت ۷۸۹ طرح با سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار بهره برداری شده و یا می شود که زمینه توسعه بخش های مختلف است.
راستگو گفت: بهره گیری از ظرفیت های بالای کشاورزی و تولیدی با حمایت دولت تدبیر و امید می تواند بستر مساعد و مناسبی برای اشتغال آفرینی و توسعه اقتصادی استان به وجود می آورد.
وی افزود: مراغه به عنوان یکی از قطب های کشاورزی و گردشگری از پتانسیل های منحصر به فردی برخوردار بوده از این رو با برنامه ریزی مناسب توسعه اقتصادی منطقه کلید می خورد.  
فرماندار مراغه با اشاره به وجود کاغدبازی اداری به عنوان مانع در مسیر توسعه اقتصادی گفت: قفل درب های تولید و اشتغال به بهانه مقررات اداری، امری نکوهیده است.
حمید شکری افزود: مراغه با داشتن ظرفیت مناسب در زمینه کشاورزی و شیلات، مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
وی با اشاره به اجرای طرح شهرک شیلات در مراغه اضافه کرد: این شهرک قابلیت تولید سالانه ۲ هزار تن آبزی و ماهیان سردآبی دارد.
مدیر جهاد کشاورزی مراغه نیز با اشاره به ایجاد شهرک شیلات در این شهرستان گفت: مطالعات اجرای این طرح از سال ۹۳ در ۵۰۰ هکتار از اراضی روستاهای منطقه با محوریت روستای زنق توسط جهاد کشاورزی و شیلات استان آغاز شده بود.
اسماعیل کریمی اصل افزود: این منطقه با داشتن منابع آبی با دبی آب ۱۰۰ لیتر در ثانیه مستعدترین اراضی برای ایجاد مجتمع های شیلات است.
وی ادامه داد: این شهرک زمینه تولید سالانه ۲ هزار تن آبزی و ماهی را داشته و برای اجرای آن حدود ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات هزینه خواهد شد.
به گزارش ایرنا، در این روز همچنین طرح احداث کارخانه تولید داروهای گیاهی دانشمند جوان کلنگ زنی شد.
این کارخانه با مساحت پنج هزار متر مربع و اشتغال زایی ۱۵۰ نفر در ۲ فاز تولید داروهای گیاهی و شیمیایی و با ۲۰۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و تسهیلات ایجاد می شود.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۷۴۸۷/۳۰۷۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =