اعتبار بخش عمران روستایی بنیاد مسکن گچساران ۴۰  برابر افزایش یافت

گچساران- ایرنا- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات عمرانی این بنیاد در بخش عمران روستایی نسبت به سال ۸۹ ، ۴۰ برابر افزایش داشته است.

 به گزارش ایرنا، غلامرضا امیدوار روز چهارشنبه در آئین افتتاح چمن مصنوعی روستای ده خلیفه از توابع دهستان لیشتر افزود: ۱۲۰ میلیارد ریال امسال برای اجرای زیرساخت های روستایی شهرستان گچساران اختصاص یافت که نسبت به سال ۸۹ افزایش چشم گیری داشته است.

 وی بیان کرد: اعتبارات این شهرستان قبل از دولت تدبیر و امید سه میلیارد ریال بوده که هم اکنون به ۱۲۰ میلیارد ریال رسیده است.

امیدوار اظهار داشت: این میزان اعتبارات اختصاص یافته در سالجاری  برای اجرای ۵۶طرح عمران روستایی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: طرح هادی تاکنون در بیش از ۵۷ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان گچساران اجرا شده است.
امیدوار ابراز داشت:  سنگ فرش معابر، احداث جدول، کانال هدایت سیلاب، دفع آب‌های سطحی و ایجاد فضای سبز در قالب طرح‌ هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان انجام شده است.

امیدوار تصریح کرد:  سنگ فرش معابر، احداث جدول، ساخت پارک و طرح‌های گردشگری از مهمترین طرح‌های در دست اجرا در روستاهای این شهرستان است.

وی بیان کرد: ۶۱ طرح در زمینه زیر ساخت‌های رفاهی روستایی با اعتبار ۳۱۰ میلیارد ریال و هشت طرح عمرانی در مناطق کمتر توسعه شهر دوگنبدان با اعتباری بیش از ۵۳ میلیارد ریال از سال گذشته تاکنون در گچساران اجرا شد.

امیدوار ابراز کرد: عملیات اجرایی هفت طرح ورزشی با اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد ریال در مناطق کم برخوردار گچساران از محل اعتبارات نفت در سال گذشته آغاز شد.

وی اظهار داشت: این میزان اعتبار برای ساخت بیش از پنج زمین چمن مصنوعی در روستاهای محمد آباد، سادات، دژسلیمان، ده خلیفه و ماهور باشت و ۲ سالن ورزشی در روستاهای این شهرستان اختصاص یافت.

امیدوار ادامه داد: از این تعداد طرح‌ها تاکنون پنج زمین چمن مصنوعی با اعتباری بیش از ۲۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

وی گفت:  چمن مصنوعی روستای ده خلیفه در زمینی بطول یکهزارو ۳۰۰ مترمربع و اعتباری بیش از چهار میلیاردو ۴۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.  

روستای ده خلیفه دارای جمعیتی بیش از ۲۰۰ نفر است.

آئین بهره برداری از طرح های عمرانی گچساران چهارشنبه با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از معاونین وی و نماینده مردم شهرستان گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان گچساران آغاز شد. 
۱۱۵ روستا با جمعیتی بیش از ۲۶ هزار نفر جمعیت در این شهرستان وجود دارد.

۲۰۸۲/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =