روزانه حدود ۸۰۰ متر جاده در آذربایجان‌غربی آسفالت می‌شود

ارومیه – ایرنا – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: روزانه به‌طور متوسط حدود ۸۰۰ متر جاده در استان لکه‌گیری و آسفالت می‌شود.

ارسلان شکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تلاش پیمانکاران و کارکنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی موجب شده تا در پنج ماه نخست امسال بیش از ۱۲۰ کیلومتر جاده در استان آسفالت شود.

وی اضافه کرد: بخش قابل توجهی از عملیات این بخش در روستاها و شهرستان های محروم با هدف توسعه این مناطق انجام می شود.

وی بیان کرد: هشت کیلومتر از مسیر ارومیه – اشنویه، ۲ کیلومتر از محور قره باغ – قوشچی، یک کیلومتر از مسیر سه راهی ۱۴ شهید – زیوه محور روستایی نازلو - چنقرالو به طول یک کیلومتر و محور روستایی جانوسلو به طول یک کیلومتر از جمله مهمترین طرح های آسفالت و روکش در شهرستان ارومیه بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: محور روستایی تکاب - کرفتو به طول چهار کیلومتر، محور اصلی خوی - قطور - رازی به طول ۳.۵ کیلومتر، محور روستایی تیرک - هنگ آباد پیرانشهر به طول پنج کیلومتر از محل اعتبارات استانی و محور فرعی کوزه رش -سلماس به طول پنج کیلومتر از دیگر طرح های اجرا شده در این بخش است.

آذربایجان غربی ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر روستایی و سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده اصلی و فرعی و بزرگراه است.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =