۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۱
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83456037
۰ نفر

برچسب‌ها

پایاب سد کوثر اقتصاد منطقه را متحول می‌کند

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای پایاب سد کوثر اختصاص یافت و این اقدام وضعیت اقتصادی منطقه را متحول می‌کند.

 اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان کوثر افزود: کوثر استعداد گردشگری و ظرفیت‌های خوبی برای جذب گردشگر دارد و با بازسازی و توسعه آبگرم گیوی بصورت مدرن می‌توان میزان مسافر و گردشگر را به این شهرستان را افزایش داد.

وی با بیان اینکه ظرفیت آب گرم گیوی برای جذب گردشگر در جنوب استان منحصربفرد است، گفت: این مجمتع باید به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شود و تعیین تکلیف آن با هماهنگی شرکت آب

منطقه‌ای اردبیل به نتیجه می‌رسد.

بهنامجو همچنین با بیان اینکه کوثر به راه ارتباطی سرچم نزدیک است ، اظهار کرد: با راه اندازی کمپ‌های گردشگری از قبیل زیپ لاین، هتل هایی با امکانات مناسب، ایجاد زیرساخت‌های لازم در بخش گردشگری و اجرای پایاب در حوزه کشاورزی شاهد افزایش اشتغال در منطقه خواهیم بود.

استاندار اردبیل در رابطه با راه ارتباطی شهر گیوی به خلخال گفت: این مسیر با رانش زمین تا حدودی تخریب شده بود که تا پایان سال جاری بازسازی شده و به بهره‌برداری می رسد.

او همچنین شهرستان کوثر را یکی از قطب‌های باغداری دانست و افزود: ۲ سرمایه‌گذار معتبر برای ایجاد سردخانه و کارخانه صنایع تبدیلی در شهرک صنعتی این شهرستان اعلام آمادگی کرده‌اند.

بهنامجو در زمینه آبرسانی به روستاها نیز گفت: ۱۰۱ روستا در شهرستان کوثر مشکل آب شرب دارند و با اعتبار خوبی که برای آبرسانی به روستاها اختصاص یافته این روستاها نیز مورد توجه قرار می‌گیرند.

در این جلسه تعدادی از پرونده‌های سرمایه‌گذاری اقتصاد مقاومتی و طرح‌های دارای مشکل با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی بررسی و تعیین و تکلیف شد.

شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی در ۸۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

۶۰۱۸/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =