۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۷
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83456026
۰ نفر

برچسب‌ها

۲هزار فرصت شغلی در بخش گردشگری و صنایع دستی تهران ایجاد شد

تهران- ایرنا- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: با افتتاح ۱۰ پروژه گردشگری و ۶ پروژه صنایع دستی نیز اشتغال برای ۲ هزار نفر در استان تهران فراهم شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از میراث تهران، پرهام جانفشان عراقی با تاکید اینکه گردشگری موتور محرک تولید و اشتغال است افزود: سرمایه گذاری در حوزه گردشگری بسیار زودبازده و پرسود است به همین منظور نگاه اداره کل میراث فرهنگی استان تهران ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و شهری از طریق توسعه مراکز اقامتی، تاسیسات پذیرایی و اقامتگاه های بوم گردی و کارگاه های خانگی صنایع دستی است.

وی گردشگری را یک صنعت فرا بخشی دانست و گفت: برای توسعه زیر ساخت های گردشگری نیازمند مشارکت هرچه بیشتر سایر نهادهای دولتی هستیم، اما آنچه مسلم است، گردشگری می تواند بیشترین اشتغال را با کمترین حجم سرمایه گذاری در مقایسه با سایر صنایع به خود اختصاص دهد.

همچنین معاون گردشگری استان تهران با اشاره به افزایش ۴۱۵ تخت هتلی و اقامتگاه‌های سنتی در شهر تهران افزود: همزمان با هفته دولت با افتتاح چهار هتل و یک اقامتگاه ها سنتی در شهر تهران ۴۱۵ تخت به ظرفیت مراکز اقامتی استان تهران افزوده می شود.

محمد کرمی تصریح کرد: در مجموع ظرفیت مراکز اقامتی استان تهران به بیش از  ۳۳ هزار تخت رسید.

وی افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در تاسیس مراکز اقامتی در چند سال اخیر حاکی از رشد و توسعه گردشگری در سطح کشور به ویژه استان تهران است گفت: حمایت از تاسیس و توسعه مراکز بوم گردی و اقامتگاه های سنتی با توجه به ظرفیت بالای استان از اولویت هایی است که اداره کل میراث فرهنگی تا پایان دولت دوازدهم مورد توجه قرار داده است.

به گزارش ایرنا همزمان با هفته دولت ۱۰ طرح گردشگری و ۶ طرح صنایع دستی با اعتبار ۵۳۰ میلیارد تومان در سطح استان تهران با حضور سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به بهره‌برداری رسید.

تهرام/۷۲۴۷//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =