فرماندار: با تغییر کاربری اراضی در اردکان برخورد جدی می‌شود

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان گفت: با جدیت در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تفکیک و کاربری اراضی کشاورزی، با متخلفین برخورد می‌شود.  

بهروز شهابی زاد روز چهارشنبه در نشست شورای پیشگیری از جرم شهرستان اردکان افزود: اطلاع رسانی و پیشگیری از جرم خیلی بهتر از برخورد است.
وی اضافه کرد: متاسفانه در شهرستان با ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی توسط برخی آگاهانه یا ندانسته روبرو هستیم، به اجبار با آنها برخورد خواهیم کرد چرا که عواقب کار آنها، همه مردم را درگیر مشکلات و مسائل می کند.
فرماندار اردکان با بیان اینکه این شهرستان با کمبود منابع آب و فضای سبز روبروست و تنها باغات پسته و اندک مزارع کشاورزی دارد که ریه منطقه محسوب می شوند تصریح کرد :با نابود شدن این فضا مشکلات متعددی برای مردم و موجودات به وجود می آید.
شهابی زاد اظهار داشت: به شدت جلوی تغییر کاربری فضای سبز و زمین های کشاورزی گرفته خواهد شد و تقاضا داریم مسئولان و رسانه ها مردم را با قانون آگاه کنند که کمتر شاهد این تخلفات باشیم.
رئیس دادگستری اردکان نیز در ادامه با بیان اینکه مجموعه قضایی و دادستان به طور جدی به بحث تغییر کاربری مزارع و اراضی باغات ورود پیدا کرده است افزود این قضیه مرتبط با حقوق  عامه و حفظ بیت‌المال می باشد و در دستور کار پیشگیری از جرم است.
جمال فلاح گفت: دستگاه قضایی و دادستان روی این قضیه توجه ویژه ای داشته و خوشبختانه مجموعه فرمانداری جهادکشاورزی، اداره مسکن و شهرسازی، شهرداری و دیگر ادارات مرتبط همکاری لازم را در این خصوص دارند.
وی ادامه داد: نقشه ای از برخی اراضی و امور زراعی دست نخورده که  تراکم خودشان را حفظ کرده اند تهیه شده که می بایست در دست مردم و بنگاه ها قرار بگیرد که دست اندازی روی آن ها صورت نگیرد و مورد حمایت ویژه قرار بگیرد.

رئیس دادگستری اردکان افزود: سایر اراضی نیز در نقشه مشخص و معین خواهد شد که می توان مجوز تغییر کاربری داده شود.
فلاح یادآور شد: در شهرستان اردکان به خاطر صنعتی شدن و روند روبه افزایش آلایندگی ریه های تنفسی آن باید حفظ شود.
دادستان عمومی اردکان هم با بیان اینکه  اطلاع رسانی و آگاهی به قانون حرکت بسیار به جا و مقدسی است و همه باید به حیطه وظایف خود آگاه باشیم گفت: روشن کردن مردم و تبیین جرم برای پیشگیری از جرم لازم است باید مردم بدانند چه عملی مجاز است چه عملی غیرمجاز.
مهدی حسن پور اضافه کرد: اطلاع رسانی در پیشگیری از جرم نکته مهم و ضروری است.
وی ادامه داد: باید بامردم  با زبان خودشان ساده حرف زد، سایت ها و کانال های پربیننده شهرستان وظیفه خطیری در این راستا برعهده دارند.
دادستان اردکان افزود:دستگاه های متولی باید گزارش عملکرد خود را در راستای پیشگیری و برخورد با تغییر کاربری به دادگستری و فرمانداری اعلام نمایند تا بتوانیم تصمیمات جدی بگیریم.
حسن پور تصریح کرد: مردم باید به شماره تلفن ها جهت گزارش تخلفات به  ادارات دسترسی داشته باشند  و با هم فکری در نشست ها می‌توان نقاط بن بست و قفل شده را باز کرد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴ / ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =