۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۷
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83456009
۰ نفر

برچسب‌ها

تنش در روابط اقتصادی ژاپن و کره جنوبی ادامه دارد

پکن- ایرنا- ژاپن از امروز چهارشنبه به طور رسمی کره جنوبی را از فهرست شرکای تجاری مشمول تسهیل روند صادرات حذف کرد اقدامی که منجر به افزایش بیشتر اختلافات جاری میان دو کشور شد و واکنش نخست وزیر کره جنوبی را به دنبال داشت.

به گزارش تلویزیون دولتی ژاپن، تحت مقررات جدید، برخی از شرکت ها باید برای صادرات، تشریفات اداری بیشتری انجام دهند که این امر منجر به کند شدن روند صادرات می شود ژاپن این تغییر خط مشی را پیشتر در ماه جاری اعلام کرد و مقررات جدید از روز چهارشنبه به اجرا در آمد.

«یوشیهیده سوگا» دبیر اول کابینه ژاپن می گوید «ژاپن این تصمیم را برای کنترل مناسب نظام صادرات کشور و با توجه به نگرانی ها در مورد امنیت ملی کشور گرفته است.»

دولت کره جنوبی روز چهارشنبه برای گفت و گو درباره گام های بعدی یک نشست برگزار کرد سئول توضیح ژاپن در مورد امنیت کشور را رد می کند و در مقابل می گوید که این اقدام با انگیزه سیاسی انجام شده و به شکایت مربوط به دوران جنگ جهانی دوم ارتباط دارد.

«ایی ناگ یون» نخست وزیر کره جنوبی می گوید اتخاذ این اقدام ناعادلانه از سوی ژاپن به شدت تاسف آور است ما تقاضایمان از ژاپن را تکرار می کنیم تقاضای ما این است که با ژاپن صادقانه در این مورد گفت و گو کنیم که چگونه می توانیم روابط دو کشور را وخیم تر نکنیم بلکه بهبود بخشیم.

کره جنوبی در صورت عدم موفقیت دیپلماسی یک طرح جایگزین خواهد داشت نخست وزیر کره جنوبی تعهد این کشور برای شکایت از تصمیم ژاپن به سازمان تجارت جهانی را تکرار کرد.

وزارت خارجه کره جنوبی در اعتراض به اقدام اخیر دولت ژاپن سفیر این کشور در سئول را احضار کرد که این امر حاکی از وخیم تر شدن روابط دو کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =