ساماندهی حاشیه شهر چابهار آغاز شده است

چابهار- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ساماندهی اصولی حاشیه شهر چابهار با وجود محدودیت های اعتباری آغاز شده و بزودی شاهد خدمات مطلوب به مردم ساکن در این مناطق خواهیم بود.

علی زینی وند روز چهارشنبه در جمع مردم چابهار اظهار داشت: دولت خدمات خوبی برای محرومیت زدایی مناطق مختلف سیستان و بلوچستان بویژه چابهار ارائه کرده که قابل تقدیر است.

وی افزود: مشکلات و موانع باید توسط مسئولان بررسی و راهکارهای لازم برای حل آنها اندیشیده شود تا بتوان رضایتمندی مردم را جلب کرد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت با وجود محدودیت های اقتصادی در سالهای اخیر دست از خدمت به مردم بر نداشته و شاهد افتتاح طرح های مختلف عمرانی در نقاط مختلف شهری و روستایی هستیم.

وی بیان کرد: ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کار بسیار بزرگ و جهادی توسط دولت در چابهار است که امیدواریم هرچه سریعتر تکمیل شود.

زینی وند تصریح کرد: سیستان و بلوچستان به بیمارستان‌های تخصصی نیاز دارد که بخشی از این نیاز با اتمام این طرح رفع می‌ شود.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان  از جمله استان‌های محروم در شاخص‌های بهداشتی است که بخشی از آن با آغاز ساخت ۲ بیمارستان  ۵۴۰ تختخوابی در ایرانشهر و چابهار تأمین می شود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان هماهنگی تمامی دستگاه‌ها را برای رفع موانع ساخت ضروری دانست و افزود: با بسیج امکانات و همکاری ها نباید توقفی در مراحل اجرایی پیش بیاید.

وی ساماندهی اصولی حاشیه شهر، تکمیل پروژه برق رسانی در کمب و مرادآباد، زیباسازی سطح شهر و تکمیل پروژه های نیمه تمام در چابهار را خواستار شد و افزود: مسئولان مختلف برای توسعه سواحل مکران تاکید دارند و باید چابهار به جایگاه واقعی و در حد نام بزرگ خود برسد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار نیز اظهار داشت: با افتتاح ۲ بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی در چابهار و ایرانشهر شاخص های تخت بیمارستانی در جنوب این استان ارتقا می یابد.

رحمدل بامری افزود: با بهره برداری از این بیمارستان ها بخش قابل توجهی از نیازهای درمانی جنوب سیستان و بلوچستان تامین و شاخص های بهداشتی و درمانی استان ارتقاء می یابد.

وی پیگیری و حل بخشی از مشکلات مردم حاشیه شهر چابهار را خواستار شد وگفت: امروز شاهد افتتاح پروژه برقرسانی به روستای کمب و حاشیه شهر با حجم ۱۸ کیلومتر شبکه ۲۰ کیلو ولت، هفت کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۲۵۰ پست ترانس هوایی برق با اعتبار بالغ بر ۱۱۴ میلیارد و ۸۸۷ میلیون ریال هستیم .

فرماندار چابهار ادامه داد: بیش از ۷۰ هزار نفر  بدون هرگونه امکانات نظیر برق، آب، بهداشت، مدرسه و طرح هادی در حاشیه این شهر ساکن بوده اند که طرح ساماندهی آنان آغاز شده است.

وی بیان کرد:  ۸۹ پروژه آموزشی، عمران شهری، عمران روستایی، بهداشتی، مسکن مددجویان، توسعه برق، کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، آبرسانی، ورزشی، فرهنگی، تامین زیرساخت های حاشیه نشینی و پروژه‌های صنعتی با اعتبار  ۸۹۵ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال آماده افتتاح و بهره‌برداری است.

بامری گفت: علاوه بر افتتاح پروژه‌های شکل گرفته، تعداد ۱۷ پروژه در حوزه‌های آب، برق و عمران روستایی با اعتبار ۱۹۵ میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال کلنگ‌زنی شده است.

۳۰۴۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =