سامانه رسیدگی الکترونیک به اسناد در بیمارستان های استان های خراسان رونمایی شد

مشهد- ایرنا- سامانه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری و سیستم پردازشگر الکترونیک در بیمارستان های دولتی استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و خراسان شمالی روز چهارشنبه طی مراسمی در مشهد رونمایی شد.

به گزارش ایرنا طاهر موهبتی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در این مراسم گفت: این سامانه که مزایای بسیار شامل کاهش هزینه ها، حذف کاغذ و الکترونیکی شدن خدمات را در پی دارد، در تمام بیمارستان استان خراسان رضوی و چند بیمارستان منتخب استان های خراسان جنوبی و خراسان شمالی راه اندازی خواهد شد.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: با اعلام آمادگی دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در این استان، سامانه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در ۴۲ بیمارستان این استان راه اندازی خواهد شد.

دکتر سید مرتضی وجدان افزود: اکنون این سامانه در ۱۴ بیمارستان مشهد و پنج بیمارستان دانشگاهی خراسان رضوی به صورت آزمایشی راه اندازی می شود که به زودی در تمام بیمارستان های دولتی استان عملیاتی خواهد شد.

وی اظهار داشت: هم اکنون از این طریق بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ پرونده بیمارستانی در خراسان رضوی به سامانه "سپاس" ارسال شده و پنج هزار و ۳۰۵ پرونده در کارتابل کارشناسان درآمد بیمارستان ها قرار گرفته است.

وی گفت: بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان خراسان رضوی زیر پوشش بیمه سلامت هستند که در قالب پنج صندوق کارکنان دولت، روستائیان و عشایر مناطق زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، بیمه ایرانیان، بیمه همگانی و سایر اقشار به آنها خدمات رسانی می شود. 
وجدان افزود: هم اکنون حدود ۶۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

همایش سراسری مدیران بیمه سلامت ایران که امروز به میزبانی بیمه سلامت استان خراسان رضوی در مشهد آغاز شد فردا به کار خود پایان می دهد.

۳۰۲۷/۶۰۵۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =