۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 83455981
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح گازرسانی به روستای کاکارضا بهره برداری شد

خرم آباد- ایرنا- همزمان با پنجمین روز از هفته دولت، طرح گازرسانی به روستای کاکارضا به نمایندگی از چهار روستای سلسله بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از گازرسانی به روستای کاکارضا شهرستان سلسله با اشاره به شرایط کنونی کشور و فشارهای دشمنان و بخصوص استکبار جهانی به جمهوری اسلامی و مردم، اظهار داشت: خوشبختانه به لطف خدا و همت والای مردم و مقاومت، ایستادگی و انسجامی که بین مردم وجود دارد و با حداقل ترین امکانات و بودجه ای که در اختیار دولت است تلاش شده که با مشارکت مردم و کمک دولت کارها پیش برود و پروژه ای روی زمین نماند.

محمود ثمینی با تاکید بر اینکه باید نعمت جمهوری اسلامی را قدر بدانیم، افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، خدمات فراوانی به سراسر شهرها و روستای کشور ارائه شده است اما با اینحال هنوز ممکن است مشکلاتی وجود داشته و یا خدمات ارائه شده در خور شان مردم نباشد. .

وی با اشاره به محدودیت های پیش رو و تحریم های بی رحمانه استکبار، عنوان کرد: باید شکر کنیم که مردم قدرشناسی داریم که پا به پای مسئولان همت می کنند و به برکت این همراهی و همدلی، امروز در دنیا سربلند هستیم.

ثمینی با اشاره به خدمات صورت گرفته و لزوم تلاش بیشتر، خاطرنشان کرد: باید تلاشمان را بیشتر کنیم که خدمات رسانی بموقع به مردم صورت گیرد، باید در جایی که امکان کار وجود ندارد با صراحت به مردم اعلام کنیم و اگر امکان کار وجود دارد تلاش کنیم سرعت یابد و با توجه به محدودیت های آب و هوایی که پیش رویمان قرار دارد کارهای عمرانی را تسریع کنیم.

وی با اشاره به سیاست گذاری دولت برای گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار، ادامه داد: با توجه به محدودیت هایی همچون صعب العبور بودن و یا عدم تامین منابع ممکن است برخی از این روستاها هنوز انجام نشده باشد که با تلاش های شرکت گاز این روستاها نیز بزودی انجام خواهند شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، با اشاره به تلاشهای دشمنان در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی برای بدبین کردن مردم نسبت به نظام جمهوری اسلامی و لزوم هوشمندی مردم، عنوان کرد: علیرغم تنگناهای موجود، دولت خدمات قابل توجهی ارائه داده است اما گاهی دشمنان فشار می آورند که بین مردم و مسئولین فاصله ایجاد کنند اما مردم هوشیار هستند و از دشمن نخواهند پذیرفت.

وی با تاکید بر حفظ وحدت و انسجام از درون جمهوری اسلامی، افزود: در سال جاری رویداد بزرگی به نام انتخابات دوره یازدهم را پیش رو داریم که با حفظ وحدت و همدلی و هوشیاری همچون سایر انتخابات برگزار خواهد شد، مردم همیشه ثابت کرده اند که هرگاه زمان انتخابات فرار برسد با وجود مشکلات موجود و تنگناها،این مشکلات را پای نظام نمی نویسند و با مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو شرکت خواهند کرد.

ثمینی با اشاره به ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری انتخاباتی سالم، منصفانه، قانونمند و بی طرفانه، افزود: از مردم انتظار داریم که با نشاط بیشتر و پرشورتر از همیشه در این انتخابات شرکت کنند و برگ زرینی دیگر را بر افتخارات نظام بیفزایند.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه ضریب گازرسانی به شهرستان های سلسله و دلفان در سالهای قبل به ترتیب ۶۳ و ۲۳ درصد بود، افزود: با پیگیری های انجام شده و گازرسانی به ۱۸۰ روستا خارج از اعتبارات تخصیص داده شده، اکنون ضریب گازرسانی در شهر سلسله به ۹۵ و در شهر دلفان به ۸۵ درصد رسیده است.

علی رستمیان با اشاره به پیشرفت های حوزه مخابرات در شهرستان های سلسله و دلفان، گفت: با تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این شهرستان ها توانستیم فیبرنوری شهرستان سلسله را با صرف ۴۰ میلیارد تومان و شهرستان دلفان را با صرف اعتبار ۵۰ میلیارد تومان اعتبار به انجام برسانیم.

وی ادامه داد: در ملاقات اخیر با وزیر ارتباطات ۱۵ پک کامل با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان به منطقه تخصیص داده شده که با فرمانداران شهرستان ها و مدیران ارتباطات برای توزیع اعتبار شهرستان ها تصمیم گیری خواهیم کرد.

رستمیان با اشاره به اینکه سالهای قبل ۲۷۰ هکتار از اراضی سلسله به سیستم های آبیاری نوین مجهز شده بود، افزود: اکنون این رقم به ۴۵۰۰ هکتار افزایش پیدا کرده است .

وی همچنین با انتقاد از مدیرکل راه و شهرسازی لرستان، گفت: متاسفانه برغم اینکه سیل بسیاری از زیرساخت های جاده ای را در بسیاری از روستاهای شهرهای سلسله و دلفان تخریب کرده است اما تاکنون حتی یک سانتی متر کار جاده سازی در این روستاها انجام نشده است.

فرماندار سلسله نیز در این آیین با اشاره به اینکه روستای کاکارضا جمعیتی بالغ بر ۴۰۴ نفر دارد، افزود: طرح گازرسانی روستای کاکارضا به نمایندگی از چهار روستای شهرستان به بهره برداری رسیده که در مجموع برای آنها بیش از پنج میلیارد تومان هزینه صرف شده است.

شریف خسروی با اشاره به اینکه عملیات گازرسانی به ۳۱ روستای شهرستان در حال انجام است، عنوان کرد: هشت روستا از این مجموع در بخش مرکزی و ۲۳ روستا در بخش فیروزآباد قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۳۴ روستای شهرستان از نعمت گاز بهره مند هستند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه دولت برغم تنگناها و مشکلات مالی موجود توانسته است اقدامات ارزنده ای را در راستای خدمت رسانی به مردم انجام دهد.

خسروی با اشاره به اینکه کاکارضا یکی از مناطق زیبا و گردشگر پذیر شهرستان است، افزود: با پیگیری های انجام شده بزودی نیز عملیات آسفالت این روستا نیز انجام خواهد شد و امیدواریم که با روشن شدن مشعل گاز در این روستای گردشگری، اهالی آن پاسدار حفظ محیط زیست و جنگلهای زیبای آن باشند.

در این آیین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری لرستان، امام جمعه الشتر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

/۶۰۶۰/۷۲۶۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =