هفت طرح در قمصر کاشان به بهره‌برداری رسید

کاشان- ایرنا- هفت طرح عمرانی، خدماتی و بهداشتی بخش قمصر کاشان با ارزش ۳۹ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال در آیینی با حضور جمعی از مسوولان این شهرستان به مناسبت هفته دولت بهره‌برداری شد.

فرماندار ویژه کاشان روز چهارشنبه در حاشیه بهره‌برداری از این طرح‌ها اظهارداشت: بلوار شهرک وحدت، ۲ میدان و مرکز خدمات جامع سلامت جوشقان قالی، بهره‌برداری از سنگ فرش، بوستان بازی و آسفالت معابر روستای جوینان و بهره‌برداری از روکش آسفالت خیابان شهید مطهری قمصر از جمله خدمات دولت به مردم منطقه بود که امروز رونمایی شد.

علی‌اکبر مرتضایی قهرودی با اشاره به بهره‌برداری از ۲ طرح عمرانی خدماتی در جوشقان قالی با اختصاص افزون‌بر ۱۸ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای شهرداری بیان کرد: برای ساخت و تجهیز مرکز خدمات جامع سلامت این شهر نیز ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از اعتبارهای دانشگاه علوم پزشکی و خیران سلامت هزینه شده است.

وی افزود: این مرکز بهداشتی درمانی خدمات سلامت دهان و دندان، سلامت محیط کار و مراقبت از سلامت همه گروه‌های سنی (کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان، سالمندان و مادران باردار) را با هدف ارتقای سطح سلامت جسمی، روانی و بهداشتی یک هزار و ۱۵ خانوار زیر پوشش راه‌اندازی شد.

فرماندار ویژه کاشان، اختصاص ۲ میلیارد ریال اعتبار برای سنگ فرش کوچه‌ها، ساخت بوستان بازی و آسفالت معابر روستای جوینان را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: برای اجرای روکش آسفالت خیابان شهید مطهری قمصر نیز هفت میلیارد ریال از محل اعتبارهای شهرداری این شهر هزینه شده است.

وی همچنین از آغاز طرح آبخیزداری رودخانه ماهسار روستای قهرود با اختصاص بیش از ۴۰ میلیارد ریال اعتبار خبر داد و گفت: نیمی از اعتبار مورد نیاز طرح از سوی فردی نیکوکار و نیمی دیگر از محل اعتبارهای دولتی تامین خواهد شد.

مرتضایی یادآور شد: مساحت حوضه آبخیز قهرود بیش از ۹ هزار هکتار و حجم سیلاب تولیدی آن بیش از ۲۴ میلیون و ۵۹۰ هزار مترمکعب است؛ از این رو برای اجرای طرح ۵۰ مورد بند خشکه چین، سه بند خاکی کوچک و همچنین ۵۰ بند سنگ و ملات در ارتفاع ۲ تا ۶ متری ساخته خواهد شد.

به گفته وی، ۱۵۰ طرح در زمینه‌های عمرانی، زیربنایی، تولیدی و خدماتی همزمان با گرامی‌داشت هفته دولت در شهرستان کاشان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

قمصر در ۲۵ کیلومتری جنوب کاشان قرار دارد.

شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =