۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۶
کد خبرنگار: 1410
کد خبر: 83455977
۰ نفر

برچسب‌ها

قاچاقچی ارز نیم‌میلیارد ریال جریمه شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌غربی گفت: قاچاقچی ارز در ماکو دستگیر و پس از بررسی پرونده، به پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

محمد اقوامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران گمرک بازرگان در بازرسی از مسافران خروجی از یک نفر ۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار ارز قاچاق کشف و ضبط کردند.

وی اظهار داشت: این میزان ارز قاچاق ضبط شد و قضات این اداره کل قاچاقچی ارز را به پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کردند.

وی همچنین از اعمال جریمه های سنگین برای قاچاقچیان در راستای حمایت از کالای ایرانی خبر داد و بیان کرد: در ۲ پرونده آخر این اداره کل قاچاقچیان البسه، نگین انگشتری و مواد شوینده به پرداخت یک میلیارد و ۲۳۷ میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

اقوامی ادامه داد: علاوه بر جریمه نقدی، همه کالاهای قاچاق نیز با حکم قضات تعزیرات حکومتی ضبط می شود و در اختیار دولت قرار می‌گیرد.

مرزی بودن آذربایجان‌غربی از یک سو و وجود پنج پایانه مرزی فعال از سوی دیگر این استان را به محل تردد و سوء‌استفاده قاچاقچیان کالا و ارز تبدیل کرده‌است.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این استان در حدود ۹۶۷ کیلومتر بوده به طوری که این استان از طرف شمال نزدیک به ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب نزدیک به ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف مغرب نزدیک به ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =