۶ طرح عمرانی هفته دولت در چابهار افتتاح شد

چابهار- ایرنا- ۶ طرح عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، برقرسانی و عمران روستایی به مناسبت هفته دولت در مراسمی با حضور زینی‌وند معاون سیاسی- اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان، فرماندار ویژه چابهار و مسئولان و مردم محلی در بخش‌های دشتیاری و مرکزی افتتاح و بهره‌برداری شد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرکز خدمات جامع  سلامت شهری نگور مرکز بخش دشتیاری با ارائه خدماتی نظیر پزشکی، دندانپزشکی، سلامت‌روان ، تغذیه،  بهداشت محیط، مامایی، دارویی و واکسیناسیون افتتاح شد.

رحمدل بامری افزود: این پروژه بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال در زمینی به گستره یک هزار و ۵۰ مترمربع ساخته شده که علاوه بر خدمات به شهروندان نگور به ۲۲ روستا با سه هزار و ۲۴۰ خانوار را زیرپوشش قرار می‌دهد.

وی بیان کرد: کتابخانه شهید سونا دشتی در روستای عورکی با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان برای ساخت و ۶۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات و ۲ هزار و ۱۰۰ جلد کتاب افتتاح شد

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این کتابخانه  ۱۰ روستا با ۸۰۰ خانوار از آن بهره‌مند می‌شوند، گفت: این کتابخانه نخستین پروژه فرهنگی در زمینه ساخت کتابخانه در روستاهای چابهار است که امیدواریم علاوه بر ۶ کتابخانه موجود این شهرستان حداقل ۲۰ کتابخانه دیگر با کتاب‌های متنوع و فضایی مناسب برای مطالعه ایجاد شود.

فرماندار چابهار تصریح کرد: زیرسازی معابر روستای بجاربازار با حجم عملیات ۹۰۰ مترمربع و ۱۰۸ میلیون تومان اعتبار، آسفالت معابر این روستا با هفت هزار و ۱۶۱ مترمربع حجم عملیات و اعتبار ۶۴ میلیون تومان از دیگر پروژهای افتتاحی امروز بود.

بامری ادامه داد: پروژه برقرسانی به روستای کمب و حاشیه شهر با حجم ۱۸ کیلومتر شبکه ۲۰ کیلولت، هفت کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۲۵۰ پست ترانس هوایی برق با اعتبار بالغ بر ۱۱۴ میلیارد و ۸۸۷ میلیون ریال به بهره برداری رسید که از مزایای این طرح  ۶ هزار و ۵۰۰ نفر بهره‌مند شدند.

وی افزود: ساختمان دهیاری و شورای اسلامی روستای کمب نیز با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۵۷۳ میلیون ریال و با زیربنای ۴۳۵ متر مربع شامل ساختمان اداری و مهمانسرا به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا  غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدای مسجد امام حسین (ع) و دیدار و تجلیل از خانواده شهید حیدر جدگال در بجاربازار توسط معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان از دیگر برنامه های هفته دولت در چابهار بود.

 ۸۹ پروژه آموزشی، عمران شهری، عمران روستایی، بهداشتی، مسکن مددجویان، توسعه برق، کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، آبرسانی، ورزشی، فرهنگی، تامین زیرساخت‌های حاشیه‌نشینی و پروژه‌های صنعتی با اعتبار  ۸۹۵ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال در شهرستان چابهار آماده افتتاح و بهره‌برداری شده است.

علاوه بر افتتاح پروژه‌های شکل گرفته، همچنین ۱۷ پروژه در حوزه‌های آب، برق و عمران روستایی با اعتبار ۱۹۵ میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال آماده کلنگ‌زنی است.

همچنین علاوه بر کلنگ‌زنی و افتتاح طرح‌های مختلف ویژه برنامه‌هایی نظیر غبارروبی گلزار پاک شهدا، دیدار با خانواده‌های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران بخش‌های پلان، مرکزی و دشتیاری، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دولت و توانمندی های اصناف شهرستان چابهار پیش بینی و انجام شده است.

تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان، دیدار با ائمه جمعه و جماعات تشیع و تسنن، سخنرانی مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان قبل از خطبه‌های نماز جمعه سراسر شهرستان، حضور مسئولان و دیدار با قشرهای مختلف مردم روستایی از برنامه‌های ویژه هفته دولت در چابهار است.

۳۰۴۳**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =