توافق ایران و ارمنستان برای یاری رسانی پس از بلایای طبیعی

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران و وزیر وضعیت‌های اضطراری ارمنستان ضمن دیدار و گفت‌وگو با یکدیگر در ایروان برگسترش همکاری‌ها و کمک به یکدیگر در زمان بروز بلایای طبیعی تاکید کردند.

به گزارش روز چهارشنبه بخش رسانه‌ای سفارت ایران در ارمنستان، در دیدار سید کاظم سجادی و فیلیک تسولاکیان موضوع توسعه همکاری‌های مشترک میان وزارت وضعیت‌های اضطراری ارمنستان با سازمان مدیریت بحران کشور و همچنین هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

یکی از موضوعاتی  که در این دیدار حائز اهمیت بود، بحث فعالیت‌های مشترک و نیز انجام مانور مشترک در نزدیکی مرزهای دو کشور بود که باید از سوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و وزارت موقعیت‌های اضطراری ارمنستان مورد پیگیری قرار گیرد.

همچنین درخصوص راه‌اندازی کلینیک درمانی در ارمنستان از سوی جمهوری اسلامی ایران تبادل نظر صورت گرفت و پیرامون این مساله مقرر شد دو طرف با تبادل هیات‌ها و گفت‌وگوهای مشترک، موضوع همکاری‌ها و اقدامات مشترک طرفین مورد نقد و بررسی قرار گرفته و اجرایی شوند.

ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =