۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۷
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 83455963
۶ نفر

برچسب‌ها

دو هزار و ۳۲۵ کارفرمای متخلف در پایتخت جریمه شدند

تهران- ایرنا-معاون کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: در پنج ماهه اول امسال دو هزار و ۳۲۵ کارفرمای متخلف توسط تیم های بازرسی اداره اشتغال اتباع خارجی به خاطر بکارگیری غیرقانونی اتباع بیگانه شناسایی و جریمه شدند.

سعید دهقان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اجرای طرح متمرکز شناسایی اتباع بیگانه غیرمجاز شاغل در کارگاه های مشمول قانون کار و واحدهای صنفی در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، افزود: شناسایی کارفرمایان متخلف نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: طبق ماده ۱۸۱ قانون کار، کارفرمایانی که اتباع بیگانه فاقد پروانه کار یا اتباعی که مدت اعتبار پروانه کار آنها منقضی شده را به کار گمارند به مجازات حبس از ۹۱ تا ۱۸۰ روز محکوم می شوند.

دهقان میزان جرایم ابلاغ شده به کارفرمایان متخلف در پنج ماهه اول سال گذشته در استان تهران را ۱۲۰ میلیارد ریال و میزان این جرایم در مدت مشابه سال گذشته در استان را  ۱۳۹ میلیارد ریال اعلام کرد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: در پنج ماهه اول سال گذشته چهار هزار و ۳۳۴ برگه جریمه و در همین مدت در سالجاری پنج هزار و ۹۵۰ برگه جریمه در استان تهران صادر شده است.

دهقان با بیان اینکه در  پنج ماهه اول سال گذشته در استان تهران هفت هزار و ۴۴۴ و در شهر تهران سه هزار و ۶۲۰ نفر اتباع شاغل به کار شناسایی شده است افزود: در پنج ماهه اول سالجاری نیز در استان تهران هشت هزار و ۸۱۵ نفر و در شهر تهران پنج هزارو ۵۳۹ نفر اتباع شناسایی شده است.

وی گفت: تعداد اتباع شناسایی شده غیرمجاز در بازرسی از کارگاه های مشمول قانون کار و واحدهای صنفی در پنج ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان تهران ۱۸ درصد و در شهر تهران ۵۳ درصد رشد داشته است.

دهقان افزود: با توجه به کاهش ارزش ریال، برخی از اتباع خارجی که در کارهای معمولی نظیر جمع آوری زباله و پسماند مشغول به کار بودند ایران را ترک و مهاجرت کرده اند اما نیروهای اتباع که دارای تخصص های خاصی نظیر جوشکاری، برق کاری، صنعت چرم هستند در کارگاه ها مشغول به کار هستند.

تهرام/۳۰۳۶//۶۱۳۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =