صنعت چاپ سه‌بعدی با کمک دانش‌آموزان خلاق رونق می‌گیرد

تهران- ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف استعدادیابی و تربیت نیروی انسانی خلاق، اقدام به حمایت از برگزاری دوره‌های آموزشی چاپ سه‌بعدی به دانش‌آموزان و دانشجویان کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چاپ سه بعدی یکی از فناوری‌های جذاب و نوینی است که می‌تواند ایده‌های ذهنی افراد را به واقعیت تبدیل کند، رویایی که به همت متخصصان و نخبگان رنگ واقعی به خود گرفت. این فناوری نوین به شما اجازه می‌دهد که یک مدل سه بعدی از چیزی که در ذهن دارید را بسازید و این مدل را به زبان دستگاه پرینتر سه بعدی ترجمه کنید و آن‌را پس از دقایقی از دستگاه تحویل بگیرید.

ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با توجه به اهمیت زیاد این حوزه علمی در کشور و همچنین با هدف استعدادیابی و تربیت نیروی انسانی خلاق، اقدام به حمایت از برگزاری دوره‌های آموزشی صنعت چاپ سه بعدی کرده است.

این ستاد درصدد برآمده است که نسلی خلاق و ایده‌پرداز برای آینده صنعت چاپ سه بعدی تربیت و به بازار کار معرفی کند.

در همین راستا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به انتشار فراخوانی برای حمایت از برگزارکنندگان دوره‌های آموزشی چاپ سه بعدی به دانش‌آموزان و دانشجویان کرده است.

در این فراخوان اعلام شده است که برگزارکنندگان این دوره‌های آموزشی اعم از اشخاص حقیقی، حقوقی، شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برای ارائه طرح پیشنهادی خود و دریافت حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توانند تا 20 شهریورماه سال جاری با شماره تلفن های 22414193-021 داخلی 1211 تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =