تیم فلوره دختران آذربایجان‌غربی قهرمان المپیاد کشوری شد

ارومیه- ایرنا- رییس هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی گفت: تیم فلوره دختران استان با برتری مقابل اصفهان در دیدار فینال دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور بر سکوی قهرمانی جای گرفت.

آیدین رحمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات با حضور شمشیربازان نونهال و نوجوان زیر ۱۶ سال کشور از سوم تا ششم شهریور ماه جاری به میزبانی استان اصفهان در آکادمی شمشیربازی زنده یاد «روزبه سرهنگ‌پور» این شهر برگزار شد.

وی بیان کرد: تیم اسلحه فلوره بانوان آذربایجان‌غربی با ترکیب هانیه خوش‌خواهی، شیدا حسینی، زهرا حیدرزاده و هلیا اسمعیل‌زاده به مربی‌گری فریما باباپور در این المپیاد شرکت داشت.
وی ادامه داد: پس از آذربایجان‌غربی، تیم دختران اصفهان بر سکوی دوم ایستاد و تیم‌های تهران و یزد بر سکوی سوم مشترک جای گرفتند.

رییس هیات شمشیربازی آذربایجان غربی گفت: تیم فلوره دختران استان با پیروزی مقابل تیم‌های کرمانشاه و یزد راهی فینال این دوره از المپیاد شده بودند.
رحمانی افزود:  این رقابت‌ها با حضور ۷۳ ورزشکار از ۱۷ استان کشور شامل ۵۴ سابریست از ۱۳ استان کشور  و ۵۰ فلوریست از ۱۲ استان کشور برگزار شد.

وی اضافه کرد: روز گذشته نیز  «فاطمه احمدی و زهرا مرد» ۲ اپه ایست نوجوانان استان به ترتیب مدال‌های طلا و نقره دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور را بر گردن آویختند.

رییس هیات شمشیربازی آذربایجان‌غربی گفت: رقابت‌های استعدادهای برتر شمشیربازی پسران ایران نیز از روز پنجشنبه هفتم شهریور ماه به مدت سه روز در آکادمی شمشیربازی زنده یاد روزبه سرهنگ‌پور اصفهان برگزار می‌شود و تیم استان با سه ورزشکار به این مسابقات اعزام شده است.

سال گذشته در مسابقات شمشیربازی استعدادهای برتر ورزش کشور به میزبانی یزد، بانوان شمشیرباز آذربایجان‌غربی با کسب سه مدال انفرادی و ۲ مدال تیمی بر سکوی سومی قرار گرفتند.

هانیه خوشخواهی و شیدا حسینی مدال‌های طلا و نقره بخش انفرادی اسلحه فلوره و سما کشی‌آده مدال برنز بخش انفرادی اسلحه اپه را کسب کردند.

همچنان تیم استان متشکل از هانیه خوشخواهی، شیدا حسینی، هلیا اسماعیل‌زاده و زهرا حیدرزاده در بخش تیمی اسلحه فلوره مدال طلا را کسب کردند و تیم اسلحه اپه متشکل از سما کشی آده، فاطمه احمدی، زهرا مرد و آنیتا بیات ماکو به مدال نقره تیمی این اسلحه دست یافت.

سال گذشته در مجموع امتیازی نیز آذربایجان‌غربی با کسب ۱۸۳ امتیاز بعد از یزد و اصفهان عنوان سوم را کسب کرد و از لحاظ ارزش مدال با ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز بعد از اصفهان در رده دوم ایستاد.

۷۱۵۶/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =