دانش‌آموختگان علمی‌کاربردی، ۵۰۰ میلیون ریال وام می‌گیرند

یزد - ایرنا - رئیس دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی کشور گفت: برای حمایت از ایده‌های برتر دانش آموختگان این دانشگاه از سوی معاون علمی رئیس جمهوری تا ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به آنان پرداخت می‌شود.

"حسین امید" روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در یزد افزود: این تسهیلات طبق مقررات در راستای حمایت از دانشگاهیان زیر پوشش با  کارمزد ۲درصد و بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با صندوق کارآفرینی به امضا رسیده به مرور به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود.

این مسئول بیان داشت: حمایت از دانش‌آموختگان و ارتقای فعالیت‌های آنها در راستای کارآفرینی و اشتغالزایی جزو برنامه‌های محوری و همیشگی این دانشگاه هست.

امید، یکی از اساسی‌ترین برنامه  این دانشگاه را طرح آمایش در تمام کشور ذکر کرد که بر اساس آن نیازهای هر منطقه به آموزش مهارتی شناسایی و دوره جدید مهارت‌آموزی برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: هم‌اکنون حدود ۷۵ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه شاغل هستند و برنامه‌ها بنحوی تعریف و اجرا می‌شود که اشتغالزایی و کارآفرینی محور تمام برنامه‌هاست.

 رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی اظهار داشت: پذیرش دانشجو در مراکز زیر پوشش بر اساس سوابق تحصیلی است که علاقه‌مندان می‌توانند استفاده کنند.

امید به اهمیت همکاری رسانه‌های گروهی در معرفی وضعیت، امکانات و برنامه‌های این دانشگاه به مردم و فرهنگ‌سازی کار و تلاش به جای مدرک گرایی تاکید کرد.

۲۵۰ هزار دانشجو در ۶۰۰  دانشگاه علمی‌کاربردی کشور تحصیل می‌کنند.

هم‌اکنون افزون بر هشت هزار دانشجو در ۱۵۰رشته تحصیلی در مقطع کاردانی و کارشناسی در ۲۳ مرکز فعال دانشگاه علمی کاربردی یزد مشغول به تحصیل هستند. 

۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =