۱۴۱ واحد مسکونی در بیرجند به بهره‌برداری رسید

بیرجند - ایرنا - پروژه ۱۴۱ واحدی مسکن فرهنگیان بیرجند در پنجمین روز هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

همزمان با هفته دولت و در آستانه شروع هفته تعاون، پروژه ۱۴۱ واحدی شرکت تعاونی فرهنگیان شماره ۲ استان با حضور فرماندار بیرجند، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس شورای اسلامی شهر بیرجند و جمعی از مسئولان و سهامداران شرکت تعاونی افتتاح شد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مسکن فرهنگیان بیرجند در این آیین گفت: این مجتمع در زمینی به مساحت هشت هزار و ۶۷۴ مترمربع و زیر بنای ۲۰ هزار و ۴۱۴ متر مربع احداث شده است.

مهدی زارع فرد افزود: برای احداث هر واحد مسکونی یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال هزینه شده که ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و ۷۷۰ میلیون ریال آورده متقاضی بوده است.

وی اظهار داشت: مجموع تسهیلات پرداخت شده برای این مجتمع ۴۹ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال و آورده اعضا ۱۰۸ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال بوده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مسکن فرهنگیان شهرستان بیرجند ادامه داد: مراحل ساخت این پروژه توسط شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان از سال ۱۳۹۲ آغاز شد و متراژ مفید هر واحد ۹۰ مترمربع در نظر گرفته شده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه مسکن فرهنگیان بیرجند هم ظرفیت این مجتمع مسکونی را ۶۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: این در حالیست که به دلیل داشتن مشکلاتی از قبیل برخوردار نبودن از امکانات شهری و خاکی بودن معابر تاکنون ۴۰ نفر برای سکونت اعلام آمادگی کرده‌اند.

سید علی امین‌ حسینی افزود: عدم روشنایی معابر، وجود سگ‌های ولگرد، رعایت نشدن بهداشت به ویژه نداشتن سطل زباله و  عدم برخورداری از آب شرب مناسب از دیگر مشکلات این مجتمع است.

وی به مشکل روشنایی معابر و وجود سگ های ولگرد اشاره کرد و ادامه داد: با وجود اینکه شهرداری عوارض بسیاری از ساکنان این واحدهای مسکونی دریافت می کنند اما حتی از گذاشتن یک سطل زباله در این منطقه دریغ کرده و مردم مجبورند زباله های خود را به نقاطی از شهر ببرند که دارای سطل زباله است.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و یکهزار و ۱۹ طرح عمرانی در هفته دولت امسال در این استان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط