۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۵
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 83455934
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۳۶ طرح مخابراتی در استان اصفهان بهره برداری شد

اصفهان - ایرنا - ۳۳۶ طرح مخابراتی با اعتباری بیش از ۵۹۲ میلیارد ریال روز چهارشنبه همزمان با هفته دولت در استان اصفهان افتتاح شد.

طرح های مخابراتی افتتاح شده شامل ۲۹۰ طرح مخابراتی شهری و ۴۶ طرح روستایی است که از این تعداد ۱۱۱ طرح مختص شهرستان اصفهان با اعتبار ۲۰۸ میلیارد ریال می باشد.

استاندار اصفهان در آیین افتتاح این طرح ها گفت: لازم است زیرساخت های فناوری ارتباطات و اطلاعات بیش از پیش در این استان گسترش یابد و نقاط کور شبکه تلفن همراه به حداقل برسد.

عباس رضایی با بیان اینکه لازم است پهنای باند اینترنت و شبکه فیبر نوری نیز در سطح اصفهان افزایش یابد، افزود: ۹۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات وصل است و این افتخاری برای استان محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه امسال با همه مشکلات یکهزار و ۷۳۴ طرح با اعتبار ۲۹ هزار ریال همزمان با هفته دولت در استان به بهره برداری رسید، ادامه داد: سرمایه گذاری بیش از ۶ هزار میلیارد ریال در طرح های هفته دولت مربوط به بخش خصوصی است که نشان از پویایی اقتصاد دارد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه دشمن به دنبال القای نا امیدی در بین مردم است، تصریح کرد: دشمن تا کنون با هوشیاری مردم و مسئولان راه به جایی نبرده و به نتیجه دلخواه خود نرسیده است و مسئولان همه تلاش خود را برای رفاه حال مردم به کار گرفتند تا مسائل اقتصادی به حداقل برسد.

وی با اشاره به طرح های مخابراتی که امروز افتتاح شد، خاطرنشان کرد: این طرح ها شامل تخصیص اینترنت نسل سوم (۳G)  بر روی سیم کارت های ثابت ( WLLGSM)، راه اندازی فیبر نوری تا منزل (FTTH)، افزایش شبکه انتقال و توسعه شبکه تلفن همراه، توسعه فیبرنوری و افزایش ظرفیت سوئیچ هاست.

مدیر مخابرات منطقه اصفهان نیز در این آیین گفت: طرح های افتتاح شده مربوط به حوزه های PTN، WIFI، ظرفیت سازی و توسعه پورت پرسرعت دیتا (G و ADSL )، تاسیس و توسعه ظرفیت سوئیچ مراکز تلفن، کانال سازی، تاسیس و توسعه تلفن ثابت از طریق کافوی نوری (DLC)، تاسیس و توسعه تلفن ثابت از طریق GPON، توسعه شبکه تلفن همراه (سایت BTS)، افزایش ظرفیت ارتباط بین مراکز مخابراتی (ترانسمیشن)، OLT، افزایش ظرفیت باطری و اجرای تغذیه نیروی مراکز و سایتها، فیبرنوری، توسعه و تقویت شبکه کابل است.

مهدی حیدری زاده با اشاره به نامگذاری امسال به رونق تولید، اضافه کرد: این طرح ها با تکیه بر توان متخصصان  داخلی و با استفاده از محصولات ایرانی به مرحله اجرا در آمد و علاوه بر توسعه بیش از پیش زیرساخت های مخابراتی ، زمینه ساز گسترشکسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان است.

نزدیک به ۶ میلیون خط تلفن همراه دائمی و اعتباری (همراه اول) در این استان فعال است. 
ضریب نفوذ تلفن همراه در کلانشهر اصفهان بیش از ۱۳۰ درصد است. 
تا کنون بیش از ۲ هزار و ۱۵۷ سایت BTS ارتباطات سیار در استان اصفهان نصب شده است و ۱۰۵ شهر زیر پوشش تلفن همراه قرار دارد. 
استان اصفهان دارای سه میلیون و ۸۲ هزار و ۹۴۶ شماره تلفن ثابت منصوبه است که از این تعداد دو میلیون و ۵۰۰ هزار شماره تلفن مشغول به کار می باشد. 
ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان اصفهان ۴۷.۴۲ درصد و در کشور ۳۸ درصد است. 

۳۰۱۱/۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =