۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۴
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83455930
۰ نفر

برچسب‌ها

راه یافتگان به جشنواره جنگنامه خوانی استان بوشهر معرفی شدند

بوشهر-ایرنا- راه یافتگان به بخش پایانی نخستین جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی استان بوشهر معرفی شدند.

دبیر علمی نخستین جشنواره جنگنامه خوانی و نقالی استان بوشهر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در راستای پاسداشت‌ و احیای سنت‌ها و آیین‌های کهن ایرانی و اسلامی حوزه هنری انقلاب

اسلامی استان بوشهر با نگاهی ویژه به جغرافیا و بافت فرهنگی استان اقدام به برگزاری جشنواره جنگ‌نامه خوانی و نقالی را در مردادماه ۱۳۹۸ برگزار کرده است.

اصغر قربانی افزود: از بین ۵۱ اثر کامل به دبیرخانه اولین جشنواره استانی جنگنامه خوانی و نقالی ۱۱ اثر به بخش نهایی این جشنواره راه یافت.

وی ادامه داد: مشکات عباسیان با نقل سهراب و گردآفرید از کنگان، سیده نگار بهرسی با نقل جنگ خندق از خورموج، غزل صفری با نقل نجات بیژن از چاه از سعدآباد، ساغر رضایی با نقل منقبت حضرت علی (ع) از کنگان، سارا شریف بهلولی با نقل صولت الدوله از خورموج، زینب آذرخشی با نقل حضرت علی (ع) از خورموج به بخش نهایی نخستین جشنواره استانی جنگنامه‌خوانی و نقالی راه پیدا کردند.

قربانی تصریح کرد: هستی قائدی با نقل غدیر از بوشهر، فرزاد کرمی با نقل رستم و اشکبوس از برازجان، یکتا سادات مکی با نقل رستم و سهراب از بوشهر، آرش ملکی با نقل سام و سیمرغ از بوشهر،

بردیا هژبریان با نقل آرش کمانگیر از برازجان دیگر راه یافتگان به بخش نهایی هستند.

وی گفت: این جشنواره با همت واحدهای موسیقی و واحد نمایش حوزه هنری استان بوشهر، کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان و با همکاری شورای اسلامی و شهرداری سعدآباد شهرستان دشتستان برگزار شده است.

اختتامیه نخستین جشنواره استانی جنگنامه خوانی و نقالی نیمه نخست شهریور ما در سالن آموزش و پرورش فجر شهر سعدآباد شهرستان دشتستان برگزار می‌شود.

۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =