عضو شورای تهران: بی‌احترامی به ایرانیان خارج از کشور را قبول ندارم

تهران - ایرنا - سید محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از بی‌احترامی و بی‌اعتنایی به ایرانیان و تلاشگران عرصه علم و دانش خارج از کشور گفت: من چنین رفتارهایی را قبول ندارم.

به گزارش خبرنگار ایرنا وی روز چهارشنبه در آیین تجلیل از دانش‌آموزان و برگزیدگان کنکور سراسری ۹۸ شهر تهران در دبیرستان دخترانه شهدای هفتم تیر اظهارداشت: برخی بی‌خود واهمه ایجاد می‌کنند و این مسائل را متاسفانه به عنوان یک وسیله و ابزار کاسبی و فرصت‌طلبی قرار داده‌اند.

وی با اشاره به موفقیت یکهزار و ۷۰۰ دانش‌آموز شهر تهران که رتبه‌های زیر یکهزار را در کنکور سراسری ۹۸ کسب کردند گفت: این نشان می‌دهد چقدر پشتکار، اعتمادبه نفس و صبوری منجر به این موفقیت شده است.

میرلوحی افزود: کارخانه‌ها و تولیدکنندگان، شرکت‌ها و ادارات برای حضور این دانشمندان آب و جارو و خود را برای پذیرش دانش، تلاش و دستاوردهای این برگزیدگان که امروز خیل دیگرشان به این صف پیوسته‌اند، آماده کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از گفته‌هایی که می‌ترسانند ایرانیان به خارج از کشور بروند اظهارداشت: با توجه به اینکه خودم تحصیلکرده خارج از کشور هستم، حضور ایرانیان را در خارج از کشور به گونه‌ای می‌بینم که با متانت، همت و اراده‌ای که دارند، تابع یا وابسته به کشوری نخواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: ایرانی هر جا برود، ایرانی است و به ایرانی‌ بودن خود افتخار می‌کند، من این را به تجربه می‌گویم.

میرلوحی گفت: اینکه ایرانی برای اینکه برود دانش، تلاش، آبرو، سرمایه و پول بیشتر برای ایران بیاورد، هیچ عیبی ندارد؛ می‌تواند برود مراکز علمی غرب، شرق، آمریکا، اروپا و شرق آسیا را ببیند و من طرفدار این نظریه هستم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی تهران خطاب به دانش‌آموزان برگزیده کنکور سراسری ۹۸ گفت: امیدوارم وقتی مدارج تحصیلی خود را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد کسب کردید شرایطی در کشور فراهم شود که فقط برای تفریح به خارج از کشور بروید و بلکه دانشمندان خارجی به ایران بیایند و در کنار شما، کار، تولید و اختراع داشته باشند.

به گزارش ایرنا در این مراسم که با حضور برخی نمایندگان مجلس همراه بود تعدادی از دانش آموزان دارای رتبه تک رقمی پایتخت تجلیل شدند.

تهرام/۷۲۴۵/ ۱۰۰۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =