۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83455905
۰ نفر

برچسب‌ها

دانش آموز البرزی در المپیاد نانو مدال طلا گرفت

کرج - ایرنا- دانش آموزالبرزی دردهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو مدال طلا ی کشوری گرفت.

در مرحله نهایی دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، ۳۱ دانش‌آموز برگزیده کشور برای کسب مدال‌‏های طلا، نقره و برنزرقابت کردند.
این المپیاد دانش آموزی به میزبانی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزارشد که شرکت کنندگان طی یک دوره فعالیت آزمایشگاهی، در موضوع کاربرد فناوری نانو در حوزه تصفیه آب به پژوهش و آزمایش پرداختند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرزدر این زمینه گفت: 
پارسا فرخی دانش آموز دبیرستان شهید باهنر سه کرج توانست با کسب رتبه برتر مدال طلای این دوره از المپیاد علوم و فناوری نانو را برگردن خود بیندازد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش البرز روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت : المپیاد ملی دانش آموزی علوم و فناوری نانو هر سال توسط باشگاه نانو در سراسر کشور برگزار شده و برگزیدگان این المپیاد علاوه بر دریافت مدال و جوایز نقدی از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، از مزیت‏‌های بنیاد ملی نخبگان نیز بهره‌مند می‌شوند.

مهریار کرمی افزود: المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو فعالیتی است که ابتکار برگزاری آن با این عنوان متعلق به کشورایران است.
در کشورهای دیگر مسابقات دانش‌آموزی با تعیین یک طرح مشخص و یا اردوهای یک هفته‌ای آموزش فعالیت‌های آزمایشگاهی برگزار می‌شود.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرزاز شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی، کمک به پایدارسازی جریان تربیت نیروی انسانی در زمینه فناوری نانو وکمک به پیشتازی جمهوری اسلامی ایران در آموزش پایه نانو را از جمله اهداف برگزاری این المپیاد ذکر کرد.
کرمی بیان داشت: بخش‌های اصلی اردوی علمی مرحله دوم المپیاد علوم و فناوری نانو را برگزاری کارگاه‌های عملی در آزمایشگاه، دوره شبیه‌سازی در فناوری نانو، بازدیدهای تخصصی و عمومی از مراکز تحقیقاتی نانو، مقاله‌نویسی علمی وآزمون تئوری و شفاهی نهایی برشمرد.

وی ادامه داد: این المپیاد دانش آموزی در هفته اول شهریورماه برگزار شد.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =