انتقاد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از پیوستن استرالیا به ائتلاف آمریکا

تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با شبکه خبری ای بی سی نیوز استرالیا، اقدام کانبرا برای پیوستن به ائتلاف آمریکا در خلیج فارس را مورد انتقاد و نکوهش قرار داد.

شبکه خبری ای بی سی نیوز روز چهارشنبه با انعکاس این مصاحبه نوشت؛ نماینده پارلمان ایران تصمیم برای مداخله نظامی استرالیا در خلیج فارس را به شدت مورد انتقاد و نکوهش قرار داد. کمال دهقانی فیروزآبادی نایب رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس ایران گفت : استرالیا با انتقال نیروهای نظامی به منطقه ریسک و خطر بزرگی را پذیرفت.
کمال فیروز آبادی دهقانی در گفت و گو با این شبکه خبری گفت: فکر نمی کنم آسیب مادی به استرالیا وارد شود. این آسیب به اعتبار و شهرت استرالیا وارد خواهد شد.

وی افزود: آنها که در این ائتلاف شرکت می کنند مسئول صدمات ایجاد شده ناشی از این ائتلاف خواهند بود.

فیروزآبادی در این گفت و گو در واکنش به  اعلام اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا مبنی بر پیوستن استرالیا به ائتلاف نظامی آمریکا در خیج فارس و اعزام نیرو ، ناو و هواپیمای نظامی به این منطقه ، این اظهارات را مطرح کرد.

 دهقانی فیروزآبادی گفت: «شنیدن این موضوع که استرالیا به ائتلاف آمریکا پیوست ، برای من بسیار تعجب آور بود ، زیرا واشنگتن به طور مرتب مرتکب اشتباهاتی می شود ، از جمله خروج از توافق هسته ای. این توافق چند جانبه ای بود که همه دنیا آن را به دست آوردند».

نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی ایران افزود: پیوستن استرالیا به این ائتلاف در تنگه هرمز ضرورت نداشت، چرا که ایران از گذشته از تانکرهای نفتی دراین منطقه محافظت کرده است. ما هنوز نمی دانیم که چه کسی به کشتی ها حمله کرده است. اما کسی که پشت این تنش قرار دارد ، از این همه سود می برد. ممکن است آمریکا یا رژیم صهیونیستی باشد ، یا ممکن است کشورهایی  مانند عربستان ، امارات یا سازمان های تروریستی باشند که پول خود را از آنها می گیرند، باشند.

دهقانی فیروز آبادی گفت : «دونالد ترامپ قبلاً گفته بود که آمریکا در تلاش است شیر گاو ​​کشورهای عربی را بدوشد. آنها این کار را با اسلام هراسی انجام می دهند. من بسیار تعجب می کنم که آنها با این استراتژی استرالیا را نیز می دوشند».

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =