آمار بیمه شدگان ورزشی اصفهان تا پایان امسال به ۳۵۰ هزار نفر افزایش می یابد

اصفهان - ایرنا - رییس هیات پزشکی ورزشی اصفهان گفت: ۳۱۰ هزار بیمه شده ورزشی در این استان به ثبت رسید که پیش بینی می شود این میزان تا پایان امسال به ۳۵۰ هزار افزایش پیدا کند.

احمد باقری مقدم روز چهارشنبه در گردهمایی روسای هیات های پزشکی ورزشی ناظرین ستاد سلامت استان در سرای ورزشکاران اصفهان اظهار داشت: پیش از شروع فرایند ثبت نام الکترونیکی کارت بیمه ورزشی، این گمان می رفت که سیر صعودی افزایش ثبت نام ها متوقف و کمتر شود، اما این موضوع محقق نشد و خوشبختانه دریافت غیرحضوری کارت بیمه ورزشی با استقبال بیشتری روبه رو شد.

وی بر ضرروت افزایش فعالیت هیات های شهرستانی اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم طرح های مناسبی در این مناطق برای ارتقای سطح کیفی خدمات طرح شود، البته این امر نیازمند حمایت بیشتر مالی است که برای آن برنامه خواهیم داشت.

رییس هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان، کاهش آسیب ها، آموزش، نظارت و کمک به ارتقای ورزش در کنار بیمه ورزشی را از وظایف این هیات دانست و تصریح کرد: بهره گیری از افراد متخصص در این راستا از اهمیت بالایی برخوردار است و برای همین سعی داریم بیش از گذشته از پزشکان در راس امور استفاده کنیم.

دبیر هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان در این نشست گفت: یک هزار و ۵۰ باشگاه در استان ثبت شده است و ستاد بازرسی این هیات در سال گذشته یک هزار و ۴۲۶ نظارت و ارزیابی انجام داد.

مهدی محمدی افزود:  بازرسی‌ها در سه سطح اولیه، ثانویه و ادواری صورت می‌گیرد، در بازرسی اولیه همه باشگاه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در صورت وجود تخلف مراحل بعدی انجام می شود.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۱۸ درصد باشگاه‌ها در بازرسی‌ها مجوز نداشتند، ۲۳ درصد نیز پوشش بیمه ورزشی مواجه نداشتند و برای چهار درصد از باشگاه‌های ماساژ تخلف ثبت شد.

دبیر هیات پزشکی ورزشی استان اصفهان با بیان اینکه بیمه ورزشی با افزایش ۱۰ درصدی طی یک سال اخیر روبه رو بوده است، خاطرنشان کرد: پارسال ۱۴۷ تخلف در مرحله بازرسی اولیه و ۲۷۳ تخلف در بازرسی ثانویه به ثبت رسید

گردهمایی روسای هیات های پزشکی ورزشی ناظرین ستاد سلامت استان اصفهان با حضور مسوولان استانی و شهرستانی این هیات و اداره کل ورزش و جوانان با هدف بررسی چالش های این بخش و راهکارهای پیشرفت روز چهارشنبه در سرای ورزشکاران مجموعه ورزشی تختی اصفهان برگزار شد.

۶۰۲۰/۶۰۲۶/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =