ارائه بیش از ۵۵۱ هزار خدمات پزشکی و درمانی به زائران حج

تهران- ایرنا- رئیس بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر در مکه با اعلام گزارش عملکرد مراکز درمانی مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه مکرمه از ابتدای عملیات درمانی حج تا روز چهارشنبه ۶ شهریور، گفت: ۵۵۱ هزار و ۳۷ مورد انواع خدمات پزشکی، درمانی و امدادی به زائران در مکه ارائه شده که هزار ۸۲۰ مورد آن دریافت خدمات بستری بوده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، دکتر علی ترکان روز چهارشنبه با اعلام این مطلب گفت: بر این اساس مجموع خدمات ارائه شده در بخش بستری شامل ۱۶۰ نفر در بخش سی سی یو، ۲۸۰ نفر در بخش داخلی مردان، ۲۵۵ نفر در بخش داخلی زنان و یک هزار و ۱۲۲ زائر نیز در اورژانس بیمارستان مکه بستری شدند.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار تا ۶ شهریور، ۲۸۴ هزار و ۷۷۰ زائر نیز در مطب‌ها و مجموعه‌ها در هتل‌های محل اسکان ویزیت شده‌اند و خدمات پاراکلینیک بیمارستان بالغ بر ۱۵ هزار۵۶۰ مورد از جمله مراجعه به آزمایشگاه ۴ هزار و ۳۲۹ نفر و انجام آزمایش ۲۸ هزار و ۱۳۸ نفر، مراجعه به رادیولوژی هزار و ۴۶۳ نفر و انجام رادیولوژی هزار و ۶۳۰ نفر و سونوگرافی ۷۱۷ مورد و اکو ۷۵ مورد بوده است.

رئیس بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر در مکه اظهار کرد: ۱۵۰ هزار و ۷۵۶ مورد خدمات پرستاری در بیمارستان مکه شامل نوار قلب، قند خون و فشارخون، گچ گیری، تزریقات، پانسمان، سرم تراپی و بخیه به حجاج ایرانی ارائه شده است.

وی همچنین با بیان اینکه همه داروهای لازم تا پایان فصل حج تامین شده است، توضیح داد: ۲۶ هزار و ۸۲۴ پاسخگویی به زائران در بخش داروخانه‌ بیمارستان مکه و تعداد نسخه‌های درمانگاه‌ها ۱۰ هزار و ۷۵۲ مورد ثبت شده است و همچنین انجام ماموریت‌های مددکاری، امداد و انتقال بیش از ۸ هزار و ۳۶۶ مورد از جمله تقاضای آمبولانس، انتقال بیمار به مجموعه‌ها، هتل‌ها و بیمارستان‌های سعودی انجام شده است.

ترکان گفت: تاکنون ۸ زائر در بیمارستان‌های سعودی بستری هستند و برای پیگیری امور درمانی زائرین در بیمارستان‌های سعودی نیز پزشکان رابط عرب داریم که وظیفه پیگیری روند درمانی بیماران ایرانی را در بیمارستان های سعودی را دارند و پس از مداوا و بهبودی بیماران را به کاروان ها یا به ایران برای ادامه درمان منتقل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =