۳۱۴ میلیارد ریال برای عمران شهری دوگنبدان هزینه شد

گچساران- ایرنا- شهردار دوگنبدان گفت: ۳۱۴ میلیارد ریال برای اجرای هشت طرح عمرانی در مناطق مختلف شهر دوگنبدان هزینه شده یا خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مسعود ظفری روز چهار شنبه در آئین بهره برداری از طرح های عمران شهری دوگنبدان افزود: هشت طرح عمران شهری در شهر دوگنبدان افتتاح و کلنگ زنی شد.

وی بیان کرد:  از این تعداد پنج طرح با اعتباری بیش از ۱۵۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید. 

ظفری اظهار داشت: ۲۳۰ میلیارد ریال از منابع داخلی شهرداری و ۷۴ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی و استانی برای این طرح ها هزینه شده یا خواهد شد.

شهردار دوگنبدان گفت:  فاز اول بلوار اندیشه دوگنبدان بطول ۲.۲ کیلومتر و عرض ۲۶ متر با اعتباری بیش از ۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: از این میزان اعتبار هزینه شده ۳۰ میلیارد ریال برای مخلوط ریزی، زیرسازی، اجرای آسفالت، جدول گذاری و کف پوش از محل درآمد داخلی  شهرداری و ۱۰ میلیارد ریال برای تامین قیر از سوی نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تامین شد.

ظفری هدف از اجرای این طرح را کاهش ترافیک بلوار ولی عصر، ایجاد دسترسی پلاک های مسکونی ضلع جنوبی کارکنان دولت، توسعه شبکه کمربندی شهری و ایجاد رضایت شهروندان اعلام کرد و افزود: عملیات اجرایی فاز دوم بلوار اندیشه بطول ۲ کیلومتر و عرض ۲۴ متر با اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی آغاز شد.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح توزیع بار ترافیکی، کاهش بار ترافیکی بلوار ولیعصر ، تقویت بهسازی و نوسازی بافت ناکارآمد، کاهش خطر تصادف و اتصال کوی کارکنان به بافت فرسوده است.

شهردار دوگنبدان راه اندازی مرکز مانیتورینگ (مدیریت کنترل ترافیک) را از مهمترین طرح های افتتاحی شهرداری دوگنبدان اعلام کرد و گفت: ۱۴ دوربین در هفت نقطه شهر دوگنبدان برای کنترل ترافیک، کاهش خطر تصادف، بهبود عبور و مرور و جلوگیری از حرکات مارپیچ رانندگان ثبت تخلفات جاده ای نصب شده است.

ظفری تصریح کرد: در راستای روان سازی گره های ترافیکی در مناطق پر تردد شهری، مدیریت بحران و همچنین نظارت بهتر و بیشتر بر خدمات شهری، فاز اول مرکز مانیتورینگ ترافیک شهری شهرداری دوگنبدان با هزینه ۳۲ میلیارد ریالی تجهیز و راه اندازی شد.

وی ادامه داد: همزمان با بهره برداری از فاز اول مرکز ترافیک شهری دوگنبدان عملیات اجرایی فاز دوم مرکز مانیتورینگ ترافیک شهری با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال آغاز شد.

ظفری بهره برداری از بلوار آفتابگردان را از دیگر طرح های عمران شهری این شهرستان اعلام کرد و افزود: این طرح به طول یک کیلومتر  با اعتباری بیش از ۱۷ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: از این میزان اعتبار هزینه شده ۱۳ میلیارد ریال از محل درآمد داخلی شهرداری برای مخلوط ریزی، زیرسازی، بیس ریزی، اجرای آسفالت، جدول گذاری، کف پوش، المان ورودی و رنگ آمیزی و چهار میلیارد ریال برای تامین قیر رایگان از سوی نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی تامین شد.

ظفری اظهار داشت: عملیات اجرایی بازارچه کوی سادات با اعتباری بیش از ۲۵ میلیارد ریال از محل درآمد شهرداری آغاز شد.

وی گفت: ۴۲ واحد تجاری در این بازارچه با هدف خدمات رسانی بهتر به کوی سادات و اسلام آباد، ایجاد رقابت در توزیع کالاهای اساسی، تشویق ساکنان به تولید صنایع دستی و ایجاد محیط مطلوب و کاهش میزان بناهای ناکارآمد و آسیب پذیر ساخته خواهد شد. 

شهردار دوگنبدان اظهار داشت: بلوار فردوسی دوگنبدان به طول ۳.۲ کیلومتر در ۲ فاز با اعتباری بیش از ۶ میلیارد ریال اجرا شد.

ظفری ادامه داد: از این میزان اعتبارات سه میلیارد ریال برای اجرای رفوژ وسط، کف پوش، روشنایی رنگ آمیزی، خط کشی معابر از محل درآمد داخلی شهرداری هزینه شد.

وی گفت: پارک محله ای کوی هدایت با اعتباری بیش از سه میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و درآمد داخلی شهرداری دوگنبدان به بهره برداری رسید.

ظفری گفت: عملیات اجرایی بلوار شهید جلیل پور به طول ۲.۷ کیلومتر و عرض ۴۵ متر با اعتباری بیش از ۶۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل درآمد داخلی ساخته خواهد شد.

شهر ۱۰۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

۲۰۸۲/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =