۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۰
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83455843
۰ نفر

برچسب‌ها

گاز به هنزا رابر می رسد

کرمان - ایرنا - به گفته استاندار کرمان، پروژه گازرسانی تا پایان آبانماه سالجاری به شهر هنزای رابر می رسد و ساکنان این شهر کوهستانی از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش هنزا و شهرستان رابر افزود: گازرسانی به روستاهای جنوبی رابر توسط استانداری کرمان بررسی می شود.

وی اظهار داشت: همچنین ظرف یکسال آینده ۱۵۰ هکتار تغییر الگوی کشت به گیاهان دارویی در شهرستان رابر اجرا می شود و اعتباری برای بهسازی مزار شهدای هنزا و رابر در نظر گرفته خواهد شد.

استاندار کرمان گفت: همچنین به وضعیت کارخانه آب معدنی، آب شرب بندر هنزا و تامین برق برای دکل های مخابراتی با حضور استاندار کرمان رسیدگی شد.

وی بیان کرد: نیروهای استخدامی معدن درآلو و نیروهای تمامی واحدهای صنعتی و معدنی استان کرمان با مدرک زیر کارشناسی باید بومی محل باشند و بیش از کارشناسی از تمامی استان جذب شود.

فدائی تصریح کرد: هیات مرکب جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و برق ۱۵ هکتار زمین برای احداث گاوداری هزار راسی و کارخانه شیر و محل مجتمع بین راهی انتخاب کنند و این طرح در هفته آینده در پنجره واحد سرمایه گذاری بررسی می شود.

وی افزود: آبفا پس از تعیین محل چاه آب هنزا کار حفاری را آغاز کند و مخزن بندر هنزا تا ۲ ماه آینده آماده بهره برداری شود.

استاندار کرمان اضافه کرد: اعتبار فرمانداری برای بهبود عبور مرور شهر هنزاء صرف ورودی این شهر شود و ۲ میلیارد تومان از اعتبارات استانی به این ردیف اضافه می شود.

وی عنوان کرد: ۱.۵ میلیارد دلار تسهیلات روستایی از محل صندوق توسعه ملی به استان ها تخصیص یافت که این اعتبار برای توسعه، حفظ اشتغال روستایی و جلوگیری از مهاجرت، مناسب بود.

استاندار  با بیان اینکه استان کرمان ۳۰۹ میلیارد تومان از اعتبار تسهیلات روستایی را جذب کرده و این اعتبار بین شهرستان ها توزیع شده است گفت: با این اعتبار ۶ هزار و ۵۹۳ شغل به طور مستقیم  ایجاد می شود.

فدائی افزود: ۲۷ میلیارد تومان اعتبار تسهیلات روستایی در رابر توزیع شده و اعتبارات جذب شده این شهرستان بیش از میانگین استان بوده است.

۷۴۲۰ / ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =