۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 2784
کد خبر: 83455835
۰ نفر

برچسب‌ها

اجازه دلالی و سفته‌بازی در شهرک‌های صنعتی داده نمی‌شود

زنجان- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با بیان اینکه قراردادهای راکد در شهرک‌های صنعتی این استان در اسرع وقت تعیین تکلیف می‌شوند، گفت: اجازه دلالی و سفته‌بازی در شهرک‌های صنعتی استان به کسی داده نمی‌شود.

ایرج احمدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه زمین‌های شهرک‌های صنعتی نباید محلی برای دلال‌بازی باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه برای ایجاد زیرساخت در شهرک‌های صنعتی، هزینه‌های زیادی صورت گرفته، نباید زمین‌ها توسط عده ای معطل شوند.

وی با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت شهرک‌های موجود و فعال این استان، اولویت شرکت بوده و در این راستا قرارداد زمین‌های واگذار شده که هیچ‌گونه اقدامی بر روی آن‌ها صورت نگرفته، فسخ خواهد شد.

احمدی افزود: در همین راستا با تشکیل جلسه هیات حل اختلاف و داوری در پایان خرداد سال جاری ۴۹ فقره قرارداد راکد در شهرک‌های صنعتی استان تعیین تکلیف شد که طی آن ۲۹ فقره از قراردادهای یاد شده فسخ و به ۲۰ فقره دیگر نیز مهلتی جهت تکمیل ساخت‌وساز و تسویه بدهی‌های معوق، اعطاشد.

وی ادامه داد: به تبع این امر، بیش از هشت هکتار از زمین‌های بلااقدام در شهرک‌های صنعتی در شُرُف آزادسازی قرار گرفت که پس از طی تشریفات قضایی نسبت به خلع ید آن‌ها اقدام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، وصول مطالبات را یکی از مشکلات این شرکت خواند و گفت: پیگیری جدی وصول مطالبات نیز از اولویت‌های اصلی این شرکت در سال جاری است.

وی تصریح کرد: جلسات وصول مطالبات نیز به صورت مستمر با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و با دعوت از واحدهای بدهکار برگزار و مصوبات این جلسات با جدیت هر چه تمام‌تر اجرا می‌شود.

احمدی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت موجود در شهرک‌ها برای ایجاد واحدهای صنعتی نیز در اولویت قرار دارد و در نتیجه میزان پیشرفت فیزیکی طرح‌ها و ساخت‌وساز واحدهای صنعتی با دقت، رصد و کنترل می‌شود و چنانچه اقدامی از سوی طرفین قرارداد بر روی زمین خریداری شده، صورت نگیرد بر اساس ضوابط و قوانین موجود نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام می‌شود.

۹۵۵۶/۳۰۸۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =