۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 83455828
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار طرح جدید در شهرستان بینالود کلنگ زنی و بهره برداری شد

مشهد- ایرنا- در پنجمین روز هفته دولت چهار طرح مختلف پزشکی، عمرانی، دامی و ورزشی روز چهارشنبه در شهرستان بینالود کلنگ زنی و بهره برداری شد.

به گزارش ایرنا، سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی به خبرنگاران گفت: فاز نخست تعریض بلوار امام رضا (ع) در منطقه ویلاشهر، شهرستان طرقبه و شاندیز کلنگ زنی شد.
وحید قربانی افزود: این طرح به منظور ایجاد فضای شهری یکپارچه در اطراف بلوار امام رضا (ع) طرقبه با فضاهای گردشگری محور باغ وکیل آباد و مراکز اطراف به طول ۲ کیلومتر انجام و عرض بلوار نیز از ۵۰ متر به ۱۲۰ متر افزایش می یابد.
وی ادامه داد: ۱۶۵ هزار متر مربع اراضی در مسیر این طرح قرار دارد که تا کنون برای تملک ۹۰ هزار متر مربع سه هزار میلیارد ریال هزینه شده و تملک ۷۵ هزار متر مربع در دست اقدام است.
وی گفت: کلنگ زنی پایگاه اورژانس خیر ساز طرقبه به مساحت ۳۱۳ مترمربع نیز از دیگر طرح هایی بود که امروز اجرا شد. در این طرح چهار میلیارد ریال برای ساخت پایگاه و سه میلیارد ریال هزینه تجهیزات در کمتر از یک سال انجام می شود.
قربانی با بیان اینکه بهره برداری از شرکت تعاونی کشاورزی و توزیعی دامداری از دیگر طرح های بهره برداری شده در هفته دولت در طرقبه بود افزود: این شرکت در زمینی به مساحت سه هزار و ۶۰۰ متر مربع است و برای ۵۰ نفر اشتغال دایم ایجاد کرده است. برای راه اندازی این شرکت تعاونی ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: بهره برداری از پروژه مشارکتی سافاری در منطقه چالیدره طرقبه چهارمین طرحی بود که اجرا شد. این طرح با تعامل شهرداری طرقبه و سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
وی گفت: این طرح به مساحت ۳۰ هکتار و در بخش‌ های مختلف سافاری، کارتینگ و موتور ATV است و در فاز نخست ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

قربانی افزود: طرح یاد شده برای یکصد نفر بصورت مستقیم و دویست نفر بصورت غیر مستقیم اشتغالزایی کرده است و روزانه پذیرای پنج هزار نفر گردشگر خواهد بود.
سرپرست معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: در زندگی مدرن شهری فضای خانه ها بسیار کوچک است و جایی برای بازی و تفریح در خانه ها نیست به همین دلیل توجه به ایجاد فضاهای تفریحی بیش از پیش ضرورت دارد.
شهرستان بینالود در ۳۰ کیلومتری مشهد واقع است. 
۷۵۰۷/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =