۱۹ طرح عمرانی، کشاورزی و خدماتی در جوانرود به بهره برداری رسید

کرمانشاه- ایرنا- ۱۹ طرح عمرانی، کشاورزی، خدماتی و اشتغالزایی با ۲۵ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال اعتبار در پنجمین روز از هفته دولت در جوانرود به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار جوانرود روز چهارشنبه این طرحها را شامل آبرسانی به مجتمع مله رش و دارش، پرواربندی گوساله ۱۵ راسی، اجرای طرح هادی روستای بیوله، کارگاه تولید پوشاک، کلینیک فیزیوتراپی و اصلاح بهینه سازی برق ۱۴ روستا عنوان کرد.

وی اظهار داشت: امروز همچنین کلنگ احداث ۵/۲ هکتار تاکستان انگور با اشتغالزایی چهار نفر در روستای سفید برگ به زمین زده شد.

 یوسفی یادآور شد: این طرحها برای ۱۳ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

فرماندار جوانرود به آبرسانی مجتمع مله رش و دارش اشاره کرد و گفت: این پروژه با حجم پنج کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع و مخزن ۵۰ متر مکعبی، ایستگاه و بهسازی چشمه با اعتبار چهار میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

یوسفی با بیان مسائل و مشکلات آبرسانی به اهالی این روستاها افزود: چندین ساله این روستاها با بی آبی مواجه هستند و از طریق آبرسانی سیار آب آنان تامین می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع با مساعدت و پیگیرهای فراوان هم اکنون با بهره برداری از این مجتمع ها روستاهای مله رش و دارش از نعمت آب شرب بهره مند شدند.

 بیابانی مدیر صندوق مهر امید نیر در آیین افتتاح کلینیک فیزیوتراپی و کارگاه تولیدپوشاک به فعالیت های این صندوق در سالهای۹۷و ۹۸ اشاره کرد وگفت: در سال گذشته تاکنون ۱۰۰طرح اشتغالزایی با اعتبار ۱۴۹ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال با اشتغالزایی ۲۶۴ نفر توسط این صندوق ایجاد شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان جوانرود در آیین افتتاح کارگاه پوشاک گفت: از سال گذشته تاکنون ۲۷ طرح با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی شده اند.

مهدی رحمانی افزود: از این تعداد طرح معرفی شده به بانک ۱۲ طرح با اعتبار ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در قالب طرحهای کارگاه پوشاک، نگین زنی، ادوات کشاورز، کارگاه جوشکاری، مصنوعات چوبی و ام دی اف با اشتغالزایی ۳۳ نفر پرداخت شده است.

وی اظهار داشت : تعداد ۱۵ طرح باقی مانده نیز در بانک های عامل در حال پیگیری است. 

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.
۷۴۵۳/۸۰۶۶