۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۰
کد خبرنگار: 821
کد خبر: 83455818
۰ نفر

برچسب‌ها

استرالیا، سفیر جدید به ایران می فرستد

تهران- ایرنا- رسانه های استرالیا روز چهارشنبه گزارش دادند که کانبرا بزودی سفیر جدیدش را که یک زن دیپلمات باتجربه است، به تهران اعزام می کند.

شبکه خبری سون نیوز استرالیا روز چهارشنبه گزارش داد:  قرار است " لیندال ساکس ( Lyndall Sachs) جایگزین " ایان بیگز" سفیر کنونی کانبرا در تهران شود.لیندال ساکس پیشتر سفیر استرالیا در لبنان و عراق بوده است.

این شبکه خبری افزود: استرالیا در سال های اخیر سعی کرده تا روابط خود با تهران را بازسازی کند و در این راستا کمیسیون تجاری استرالیا و ایران در تهران درسال ۲۰۱۶ بازگشایی شد. علاوه براین دو طرف گفت وگوها در مورد  مسائل حقوق بشری را از سر گرفتند و در سال ۲۰۱۷ یاداشت تفاهم کنسولی  میان تهران- کانبرا امضا شده است.

با این وجود استرالیا هفته گذشته اعلام کرد که به ائتلاف تحت رهبری آمریکا در خلیج فارس و تنگه هرمز پیوسته و تصمیم گرفته است.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در اظهاراتی جدید با تفکیک دو موضوع حمایت کانبرا از برجام و تصمیم به اعزام نیرو به خلیج فارس گفت که پیوستن کانبرا به ائتلاف صرفا برای حفاظت از حرکت آزاد کشتی ها دراین آبراه بوده است. وی تصریح کرد که روابط این کشور با ایران خوب بوده است.

طبق گزارش رسانه استرالیایی، خانم ساکس  دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه و تجارت  استرالیاست  که در سال  های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ به عنوان سفیراین کشور در لبنان و در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ در عراق فعالیت داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =