اجرای طرح های نظارتی در اماکن ورزشی به کاهش تخلفات مربوط می انجامد

اصفهان- ایرنا- معاون اداری مالی اداره کل ورزش و جوانان اصفهان گفت: اجرای بیشتر طرح‌ های نظارتی از اماکن و باشگاه های ورزشی به کاهش تخلفات و موفقیت ورزشکاران می انجامد چرا که تعالی این مجموعه ها بدون اجرای این راهبرد امکان پذیر نیست.

احسان شاه علی در گردهمایی روسای هیات های پزشکی ورزشی ناظرین ستاد سلامت استان در سرای ورزشکاران اصفهان اظهار داشت:  نظارت و ارزیابی اماکن و باشگاه های ورزشی نباید مختص کلانشهر اصفهان باشد و نیاز است که در تمامی محله ها و شهرستان ها تسری پیدا کند.

وی بر اجرای هرچه بیشتر طرح های ارزیابی و نظارت در نقاط دوردست و همچنین تمامی محله ها استان اشاره کرد و ادامه داد: موضوعات یاد شده باید در  مکان های ورزشی استان به ویژه در مسابقات کمتر برخوردار اجرا شود.

معاون اداره کل ورزش و جوانان اصفهان استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای نظارت بر اماکن و باشگاه‌های ورزشی را ضروری دانست و افزود: استفاده از توان فعالان این امر بسیاری از مشکلات کنونی را حل و فصل کند.

شاه علی با بیان اینکه هم اکنون خدمات و توانایی های هیات پزشکی ورزشی حلقه گمشده در ورزش به شمار نمی‌رود، خاطرنشان کرد: با این حال باید نقش این هیات در انجام وظایف پیش از گذشته پررنگ تر تا میزان سلامتی ورزشکاران و کیفی سازی ورزش به دنبال آن حاصل شود.

وی افزایش توجه ها به موضوع بیمه ورزشی را با اهمیت دانست و ادامه داد: این مهم می تواند کاهش دغدغه های ناشی از معضلات پزشکی را در پی داشته باشد و همچنین نوعی حمایت از ورزشکار در زمان وقوع حوادث تلقی شود.

معاون اداری مالی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان حمایت بیشتر از بازرسان را خواستار شد و افزود: این افراد نمایندگان اداره کل و فدراسیون‌های ورزشی هستند و باید به طور ویژه و به خصوص در بحث حق الزحمه از آنها حمایت کرد تا بتوانند کار خود را به درستی انجام دهند.

شاه علی تاکید کرد: استفاده از قابلیت های خیران و همچنین خرد جمعی سبب ارتقای کمی و کیفی در ورزش می شود.

گردهمایی روسای هیات های پزشکی ورزشی ناظرین ستاد سلامت استان اصفهان با حضور مسوولان استانی و شهرستانی این هیات و اداره کل ورزش و جوانان با هدف بررسی چالش های این بخش و راهکارهای پیشرفت روز چهارشنبه در سرای ورزشکاران مجموعه ورزشی تختی اصفهان برگزار شد.

بیش از ۳۰۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در اصفهان فعالیت می کنند و افزون بر یکهزار و ۳۵۰ باشگاه ورزشی در این خطه وجود دارد.

۶۰۲۰/۶۰۲۶/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =