کارایی مطلوب فرهنگستان‌ها در حال شکل‌گیری است

تهران- ایرنا- عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه کارآمدی فرهنگستان‌ها در آینده افزایش می‌یابد، گفت: طراحی‌های جدید برای دستیابی به کارایی لازم فرهنگستان‌ها درحال شکل‌گیری است.

«محمدرضا مخبر دزفولی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: در فرهنگستان‌ها تلاش‌هایی برای کارآمدی صورت گرفته اما هنوز تا وضع مطلوب و کارایی لازمی که ما توقع داریم، فاصله دارند.

وی بیان کرد: انتظار می رود با بررسی‌ و طراحی‌های جدیدی که از نظر اساسنامه و ساختارهای گوناگون در حال شکل‌گیری است، کارآمدی فرهنگستان‌ها نیز در آینده بیشتر شود.

عضو فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی همچنین در خصوص کارآمدی دولت نیز افزود: مهمترین دغدغه‌ای که امروز وجود دارد که دولت ما و مسئولان ما را هر چه کارآمدتر می‌کند این است که باورمان باشد ظرفیت‌های بسیاری در کشور هم از نظر نیروی انسانی و هم از نظر منابع طبیعی و توانمندی‌های گوناگون داریم، این‌ها را اگر به خوبی استفاده کنیم کارایی کشور، مردم و دولتمان چند برابر می‌شود.

مخبر دزفولی افزود: ضمن اینکه هفته دولت را باید قدر بدانیم، یادمان باشد باورمان اول به خودمان باشد، امیدمان را به بیگانگان قطع کنیم و با تلاش همه جانبه و استفاده از ظرفیت‌های خدادادی سخت افزاری، نرم افزاری و مغز افزاری که در داخل کشور داریم، حرکت رو به پیشرفت کشور را در گام دوم محقق کنیم./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =