بیش از ۲۵۰۰ میلیارد ریال طرح‌ حوزه ارتباطات در آذربایجان‌غربی افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: ٢ هزار و ۵٧۴ میلیارد ریال از طرح‌های این حوزه در استان همزمان با هفته دولت افتتاح شد.

قاسم جلیلی‌نژاد روز چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاح این طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دسترسی ۲۳۶ روستای آذربایجان‌غربی به شبکه ملی اطلاعات با توسعه و راه‌اندازی سایت و توسعه پوشش تلفن همراه روستایی با ۶۲ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال از طرح‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در روستاهای این استان بود.
وی ادامه داد: توسعه و راه‌اندازی سایت‌های اینترنت پایه و پرسرعت روستایی، شهری و جاده‌ای با ۶۵٢ میلیارد ریال، توسعه طرح‌های انتقال دیتا، کابل، فیبر نوری و کافوی نوری در ٧٩ نقطه استان با ۴٣.۴۶ میلیارد ریال و راه‌اندازی سایت ٣G در ارومیه با ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح‌های این حوزه است.
وی اضافه کرد: توسعه و راه‌اندازی سایت‌های ٣G و ۴G در نقطه استان با یک‌هزار و ۶٧١ میلیارد و ۵١ میلیون ریال از دیگر طرح‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان بود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: همچنین عملیات اجرای فیبر نوری در راستای توسعه ارتباطات روستایی در ١٠۴ کیلومتر از مسیر روستایی با ۴٢ میلیارد ریال اعتبار کلنگ‌زنی شد.
جلیلی‌نژاد ادامه داد: زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی ارایه شده به روستاها و مناطق محروم استان از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.
برنامه‌های هفته دولت همزمان با سراسر کشور از روز /شنبه/ در آذربایجان‌غربی آغاز ‌شد و تا جمعه هفته آینده ادامه دارد.

ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به عنوان نماینده عالی بخش حاکمیت با هدف ایجاد هماهنگی در اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بین کلیه واحدهای تابعه در استان تشکیل و مدیران کل استانی به عنوان نماینده ارشد وزارت متبوع وظیفه پاسخگویی به مقام وزارت و مقامات ارشد استان را عهده‌دار است.

۹۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =