۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۹
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 83455787
۰ نفر

برچسب‌ها

تهدیدها نافی قدرت فرهنگی ملت ایران نیست

شیراز - ایرنا - رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،‌ مردم ایران را ملتی قدرتمند و خلل‌ناپذیر از نظر مولفه‌های فرهنگی دانست و گفت:‌ توجه به آسیب‌ها و تهدیدهای فرهنگی حتما ضروری است اما این موضوع، نافی قدرت فرهنگی مردم ایران نیست.

سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در مجمع عالی بسیج استان فارس در شیراز افزود: از لحاظ فرهنگی، بدون تردید ملت ایران در دنیا بی‌نظیر است و از بعد سیاسی نیز ملتی قدرتمند هستیم و مردم سالاری ایران الگوی برتر در جهان است.
وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی همچنین از یک قانون اساسی مترقی و یک رهبر الهی و جهانی برخوردار است و امروز دنیا نمی‌تواند به سادگی از کنار چنین قدرتی به سادگی عبور کند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: در بعد دفاعی و امنیتی هم هر روز شاهد تحولات بزرگی در کشور هستیم و بر اساس اعلام موسسه‌های معتبر که قدرت‌های دنیا را معرفی می‌کنند ایران از نظر قدرت نظامی جزو ۱۰ قدرت برتر جهان است.
وی گفت: البته مولفه‌های قدرت فقط شامل مولفه‌هایی که با عدد و رقم قابل اندازه‌گیری هست نمی‌شود و در کنار آن مولفه‌های معنوی را هم باید مد نظر قرار داد.
سلیمانی افزود: انقلاب اسلامی شرایطی را ایجاد کرده که ملت ایران از لحاظ قدرت نرم، قدرت اول دنیا است و این بعد بسیار مهم برای برداشتن یک گام جدید در مرحله دوم انقلاب است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران اضافه کرد: در رابطه با قدرت علمی و فناوری نیز که بعد از انقلاب با باور می‌توانیم ملت ایران پیشرفت‌های خارق‌العاده‌ای در تمامی رشته‌ها و علوم داشته است.
سلیمانی تصریح کرد: در بعد اقتصادی نیز تمام مولفه‌های لازم و زیرساخت‌ها را در کشور برای رسیدن به یک جایگاه قدرتمند اقتصادی در منطقه داریم.
وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب این انتظار است که با به کارگیری تمام توان و ظرفیت ها و شناسایی، فعال کردن و پای کار آوردن توانایی‌ها به سمت دستیابی به اهداف و پاسخگویی به مطالبات مردم حرکت کنیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: استان فارس تمام استعدادها را در درون خود دارد و هرآنچه در کشور داریم بخشی از آن در فارس است و بسیج باید در دوره جدید در جهت  تحقق منویات رهبری به سازمان یافتگی توجه کند و با استفاده ازعنصر زمان، توانایی‌ها را بالفعل کند.
وی، با اشاره به قرار داشتن در هفته دولت گفت: قطعا خدمات دولت‌ها در طول ۴۰ سال انقلاب در کشور قابل توجه است و باید بکوشیم که موانع و مشکلات پیش روی مردم، نخبگان، تولید کنندگان، کارآفرینان و دیگر اقشار جامعه برداشته شود.

محمد رضا رضایی کوچی رئیس مجمع بسیجیان استان فارس نیز در سخنانی در این نشست، حجم زیاد نقدینگی و فشار به مستضعفان را از مسائل فراروی کشور دانست و گفت:‌ همه باید دولت را کمک کنیم که بر این مشکلات فائق آید.
۶۱۲۲/ ۲۰۲۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =