مهارت آموزی موتور محرکه توسعه کهگیلویه و بویراحمد است

یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهارت آموزی صحیح، اصولی و باکیفیت به قشرهای مختلف مردم از جمله دانشجویان موتور محرکه توسعه همه جانبه این استان به ویژه در عرصه اقتصادی است.

به گزارش ایرنا، امین موسایی روز چهارشنبه در نشست خبری در یاسوج اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی، کاربردی به عنوان یکی از متولیان اصلی مهارت آموزی نقش مهمی در این زمینه دارد و رویکرد مهم آن نیز کیفی سازی آموزش های مهارتی است.

وی افزود: حلقه مفقوده کنونی آموزش عالی کشور بحث مهارت آموزی است و دانشگاه جامع علمی، کاربردی نیز واسط بین آموزش نظری و مهارتی در کشور محسوب می شود. 

رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اینک کمتر از ۳۰ درصد دانشجویان کشور و این استان در رشته های مهارتی تحصیل می کنند در حالی که بر اساس قانون باید تا چند سال آینده به بالای ۳۰ درصد برسد.  

موسایی عنوان کرد: دانشگاه جامع علمی، کاربردی کهگیلویه و بویراحمد دارای ۶ مرکز در شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت است.

وی ابراز داشت: دانشجویان دانشگاه جامع علمی، کاربردی کهگیلویه و بویراحمد در ۲ مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تحصیل می کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نام نویسی از دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه در مقطع کاردانی تا هشتم شهریورماه و در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز تا ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۸ انجام می شود و احتمال تمدید آن وجود دارد.

موسایی اظهار داشت: تعداد دانشجویان فعلی دانشگاه جامع علمی، کاربردی کهگیلویه و بویراحمد ۶ هزار و ۳۴۴ نفر شامل پنج هزار و ۱۰۰ مرد و یکهزار و ۲۴۴ زن است.

وی افزود: حدود ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه جامع علمی، کاربردی کهگیلویه و بویراحمد بومی و بخش عمده ای از آنها نیز در دستگاه های مختلف اجرایی این استان شاغل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۷۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در مقطع کاردانی و ۳۰ درصد نیز در مقطع کارشناسی ناپیوسته تحصیل می کنند.

موسایی عنوان کرد: رشته های تحصیلی این دانشگاه مربوط به سه حوزه صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر است.

وی ابراز داشت: ۶۰۰ مدرس مرد و زن با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر در ۶ مرکز دانشگاه جامع علمی، کاربردی کهگیلویه و بویراحمد تدریس می کنند که همگی آنها حق التدریس بوده و هیچگونه رابطه استخدامی با این دانشگاه ندارند.

موسایی گفت: بر اساس قانون باید پنج درصد اعتبارات دانشگاه های جامع علمی، کاربردی هر استان برای امور و فعالیت های فرهنگی هزینه شود و اجرای آن نیز از مهرماه امسال در کهگیلویه و بویراحمد آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: سال گذشته و برای نخستین بار سطح بندی دانشگاه های جامع علمی، کاربردی استان های کشور در سطح های یک تا چهار انجام شد.

موسایی با اشاره به انجام این سطح بندی از سوی دانشگاه جامع علمی، کاربردی کشور، افزود: دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد در این ارزیابی در سطح سه قرار گرفتند.

۷۵۳۵/۱۶۶۲   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =