ایجاد فهم مشترک از نظریه نظام انقلابی اولویت جبهه انقلاب است

مشهد- ایرنا- معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایجاد فهم مشترک در جبهه انقلاب و بین نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی در زمینه نظریه نظام انقلابی در بیانیه گام دوم دارای اولویت است.

به گزارش ایرنا، سردار یدالله جوانی روز چهارشنبه در دومین اجلاس سراسری مسئولین کانون های بسیج استادان دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد افزود: رهبر معظم انقلاب در نظریه نظام انقلابی تشریح کرده اند که دانشگاه ها باید روی نظریه نظام انقلابی کار مطالعاتی انجام دهند. 

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی را نمی توان با دیگر انقلاب ها همتراز دانست و از ادبیات آنها استفاده کرد زیرا این انقلاب در ۴۰ سال گذشته مانند سایر انقلابها به آرمانهایش خیانت نکرده است.

وی گفت: نظریه نظام انقلابی از رهبری به این دلیل مطرح شد تا جوهره انقلاب حفظ شود ، دشمن به دنبال گرفتن ماهیت دینی انقلاب است و باید تلاش شود این اتفاق نیفتد.

سردار جوانی به دفاع ابدی از انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: رابطه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ، رابطه صورت و سیرت است و انقلاب روحی در جمهوری اسلامی است و از قالب جمهوری اسلامی غیر قابل تفکیک نخواهد بود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دیدگاه معارضی با این نظریه وجود دارد که انقلابی گری را مقدم بر ساختار نظام می داند. اینکه برخی مطالباتی مطرح می کنند که رهبری در مواجهه با شرایط کشور از ساختارهایی مانند مجلس و دولت عبور کند، انقلابی گری نیست، انقلابی گری از مسیر نظام میسر است و رهبر انقلاب در نقد دیدگاه یاد شده اعلام کرده اند "انقلابی گری تنها در بستر نظام ممکن است".

وی افزود: انقلاب دارای حرکت تکاملی و دارای مراحل پنجگانه است که در نهایت به شکل گیری تمدن اسلامی و زمینه سازی برای ظهور منتهی می شود.

سردار جوانی اظهار داشت: برخی معتقدند انقلاب ۴۰ سال پیش انجام و اکنون تمام شده و نظام اسلامی تشکیل شده است و باید در قالب های بین المللی فعالیت کنیم و از رفتارهای انقلابی دست برداریم  که این دیدگاه یک دیوان سالاری ایجاد می کند که موجب فاصله گرفتن از آرمان های انقلاب اسلامی می شود.

وی با بیان اینکه هر کجا انقلابی عمل کردیم پیشرفت کرده ایم گفت: هر کجا انقلابی عمل نکردیم مشکل داریم. 

وی به شکل گرفتن جغرافیای مقاومت از کوه های هیمالیا تا شرق مدیترانه و از غرب آسیا تا خلیج عدن و دریای سرخ اشاره کرد و افزود: آمریکایی ها پس از سقوط پهپاد خود با دیدن این جبهه گسترده مقاومت و شکل گیری وضعیت جدید در منطقه از جمله در عراق ، سوریه ، یمن و لبنان از جنگ با ما منصرف شدند. 

سردار جوانی اظهار داشت: اما طی ۴۰ سال گذشته در حوزه اقتصادی انقلابی عمل نکردیم و جهاد اقتصادی را جدی نگرفتیم.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب می فرمایند به دنبال برداشتن تحریم ها نباشید گفت: نظام اگر تا ۱۰۰ سال دیگر هم بخواهد انقلابی باشد باید در مواجهه با آمریکا انقلابی عمل کند و اگر به هردلیل مقاوکت نکند دیگر نظام انقلابی نیست لذا فهم و تحلیل مطالب مربوط به انقلابی گری برای جامعه و قشر دانشجو بسیار مهم است.

غایت گام دوم انقلاب زمینه سازی برای ظهور است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نیز در این اجلاس گفت: هدف بیانیه‌ گام دوم انقلاب، زمینه سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) است.

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: اگر در راس مجموعه اقدامات ما معنویت و اخلاق  نباشد توان این زمینه سازی در گام دوم انقلاب فراهم نخواهد شد.

وی نقش آفرینی معنویت و اخلاق را زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) دانست و گفت: اگر بنا بود وجود مقدس امام زمان (عج) مشخص و با قدرت معین و فوق طبیعی و غیبی باشد سوال اینجاست که چرا از همان ابتدا این ظهور انجام نشد؟

وی افزود: اگر از روز نخست این ظهور انجام می شد دیگر در تاریخ هزار و ۱۸۰ ساله گذشته این‌ همه جنگ های مختلف و مصیبت انسان ها را شاهد نبودیم.

آیت الله علم الهدی گفت: کمال انسان به انجام اعمال به اراده و توان خودش است و به همین دلیل خداوند انسان را خلیفه الله نامید، بشر دارای قدرت خلقت و سازندگی است.

وی افزود: انسان ها در مواجهه با پیامبران و ائمه اطهار (ع) با اراده خود رسالت آنها را پذیرفته یا رد کردند که البته به آثار خیر و شر انتخاب و اراده خود نیز رسیدند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: نقطه غایی بیانیه گام دوم انقلاب زمینه سازی ولایت حضرت مهدی (عج) با توسعه تمدن اسلامی است.

وی گفت: توسعه اخلاق در زندگی و دانش مورد توجه مردم دنیا قرار می گیرد زیرا این تعالیم بر پایه دین و فطرت است که در عمق وجود هر انسانی قرار دارد.

دومین اجلاس سراسری مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور ۳۰۰ نفر از دیروز در مشهد آغاز شده است تا هشتم شهریور ادامه دارد.

۳۲۲۱/۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =