پنج طرح عمرانی  در رابر افتتاح شد

کرمان - ایرنا - همزمان با گرامیداشت هفته دولت پنج طرح عمرانی، ارتباطی و تولیدی امروز (چهارشنبه) در شهرستان رابر با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسئولان استانی و محلی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در آیین افتتاح طرح در رابر گفت: این اداره کل پروژه های بسیاری در این شهرستان با همکاری نماینده مجلس شورای اسلامی و فرماندار اجرا کرده و ۲ پروژه به عنوان نمونه امسال به بهره برداری رسید.
سیدعلی حاج سیدعلیخانی افزود: سه کیلومتر پایانی پروژه بهسازی و روکش آسفالت رابر - هنزا (در مجموع ۳۲ کیلومتر) با اعتبار چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.
وی اظهار داشت: پروژه بهسازی محور رابر - هنزا از سال ۹۴ آغاز شده و اکنون به اتمام رسید و پنج کیلومتر از محور رابر - بنگان در مجموع هشت کیلومتر آماده بهره برداری است.
کرامت امیرحیدری فرماندار رابر نیز گفت: اجرای طرح های راهداری وضعیت جاده های رابر را بهبود بخشیده و موجب کاهش حوادث جاده ای در این شهرستان شده است.
همچنین شرکت شهد فیروزه رابر (تاپو) با ظرفیت بسته بندی ۵۰۰ تن عسل در سال با اعتبار ۲ میلیارد تومان با حضور استاندار کرمان به بهره برداری رسید که این طرح توسط بخش خصوصی اجرا شده و برای ۱۰ نفر اشتغالزایی کرده است.
در ادامه پروژه دکل های مخابراتی روستایی بخش هنزا با اعتبار چهار میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
این طرح توسعه پورت ADSL یک پورت، توسعه سوییچ ۲ مرکز، نصب و راه اندازی و تغییر ورژن BTS نسل ۲ تعداد یک سایت، نصب و راه اندازی تکنولوژی نسل سه و چهار تعداد پنج تکنولوژی، نصب و راه اندازی پورت پرسرعت ADSL یک پورت با اجرای این طرح در شهرستان رابر اجرا شد.
همچنین چهار هزار و ۴۲۴ واحد مسکونی بهسازی و بازسازی شده روستایی شهرستان رابر به بهره برداری رسید.
این طرح با پرداخت ۱۰ میلیون حمایت دولتی بدون بازپرداخت و ۳۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان تحت حمایت نهادهای حمایتی واگذار شده است.
همچنین موزاییک فرش خیابان امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه ای شهر رابر به طول هفت هزار متر مربع با اعتبار سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

استاندار کرمان علاوه بر افتتاح طرحهای یاد شده از پروژه های نیمه تمام ورودی شهر هنزا، زیرساخت های اداری، سالن ورزشی و گلزار شهدای گمنام هنزا بازدید کرد.
۳۰۲۹/۷۴۲۰ / ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =