۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 2296
کد خبر: 83455748
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰ درصد رتبه‌های برتر کنکور تهران در مدارس دولتی تحصیل کردند

تهران-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با انتقاد از سخنان مطرح شده درباره موفقیت دانش‌آموزان مدارس غیردولتی در کنکور سراسری ۹۸ گفت: از یکهزار و ۷۰۰ دانش آموز برگزیده کنکور در پایتخت، ۵۰ درصد در مدارس دولتی تحصیل کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا،   عبدالرضا فولادوند روز چهارشنبه در آیین تجلیل از دانش آموزان و برگزیدگان کنکور سراسری ۹۸ شهر تهران در دبیرستان دخترانه شهدای هفتم تیر اظهارداشت: این موفقیت با تلاش دانش آموزان، خانواده های آنان، مدیران مناطق و معلمان و مدیران مدارس و مناطق رقم خورده است.

وی گفت: این دانش آموزان امسال به موفقیتی دست پیدا کردند که در ۴۰ ساله اخیر بی سابقه بوده است، نه تنها در رتبه‌های برتر، حدود یکهزار و ۷۰۰ دانش آموز زیر رتبه یکهزار داریم.

فولادوند افزود: پیش از اینکه به این موضوع بپردازیم که این دانش آموزان در مدارس دولتی یا غیردولتی تحصیل کردند، آموزش و پرورش عریض و طویل است و مدرسه غیردولتی هم زیرمجموعه این نهاد است و باید به این موفقیت بزرگ توجه کنیم نه به این دیوارکشی هایی که در ذهن ما متصور است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بعضی از مسائل باید انقدر تکرار شوند که به دغدغه تبدیل شوند، گفت: هر مبحثی که به دغدغه تبدیل نشده باشد، در اجرا و پیگیریش دچار مشکل می شود، اهمیت نیروی انسانی در جامعه امروزی، سرنوشت ساز و تعیین‌کننده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده سرمایه‌های کشور بوده و تمدن ساز هستند.

فولادوند بیان کرد: اگر قرار است تمدن ایرانی اسلامی در دنیا احیا شود عنصر اصلی و تاثیرگذار نیروی انسانی و تولیدات آن است که متاسفانه از این مقوله غافل هستیم.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین نهاد تعلیم و تربیت و تولیدکننده سرمایه انسانی است اما متاسفانه در اکثر دولت‌ها آموزش و پرورش مورد توجه و اولویت اول نبوده است، اگر قرار است به توسعه پایدار و اهداف بلندمدت دست پیدا کنیم، باید به آموزش و پرورش توجه ویژه کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران خطاب به برگزیدگان کنکور گفت: شما سرمایه های کشور هستید و در آینده ای نه چندان دور، در این کشور مسئولیت برعهده شماست، امید مردم به شماست.

وی افزود: اگر شما دانش آموزان برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفتید، به کشورتان هم توجه داشته باشید، تاریخ تمدن ایران، شکل گرفته از علم، دانش و هنر است، ما در تمام تاریخ شاید قدرت برتر بودیم اما تمدن ما با علم و دانش شکل گرفته و آن را باید مورد توجه قرار دهیم.

فولادوند با بیان اینکه میدان علم و دانش تحریم پذیر نیست، تاکید کرد: برای دستیابی به پیشرفت و فضای فرهنگی کشور باید جلسات بحث و مناظره علمی فراهم کنیم.

۲۲ رتبه برتر کنکور سراسری در تهران

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این آئین اظهارداشت: کنکور تنها عملکرد این نهاد نیست اما رقابت نفس گیر شرایطی را فراهم کرده تا دانش آموزان تمام تلاش های خود را در دوره متوسطه متمرکز کنند.

پانته‌آ درَی گفت: در سال تحصیلی ۹۷-۹۶، ۵۲ هزار دانش آموز در کنکور رقابت کردند که از این تعداد ۱۲ نفر رتبه های تک رقمی را کسب کردند.

وی با اشاره به استقرار نظام آموزشی جدید و ۳-۳-۶ افزود: امسال بیش از ۶۰ هزار دانش آموز در کنکور رقابت کردند و تمام برنامه‌های آموزش متوسطه برای حمایت از دانش آموزان اختصاص یافت و همچنین حمایت والدین باعث شد که امسال ۲۲ رتبه برتری در کنکور داشته باشیم.

درَی بیان کرد: سهم ۴۴درصدی شهر تهران از رتبه های برگزیده کنکور نشان می دهد که دانش آموزان دولتی(سمپاد، نمونه دولتی، فرهنگ و ماندگار البرز) و غیردولتی مدارس سرآمد رتبه هایی را کسب کردند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران همچنین گفت: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید دانش آموزان کارآفرین تربیت کنیم.

آیین تجلیل از دانش آموزان و برگزیدگان کنکور سراسری ۹۸ شهر تهران روز چهارشنبه با حضور عبدالرضا فولادوند مدیرکل، پانته‌آ دری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران، مصطفی کواکبیان، علیرضا محجوب، غلامرضا حیدری نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سیدمحمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران مناطق در دبیرستان دخترانه شهدای هفتم تیر منطقه ۶ پایتخت برگزار شد.

تهرام/۷۲۴۵//۱۳۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =